GENÇ GİRİŞİMCİLER TOPLULUĞU "GİRİŞİMCİLİK TABANLI AR-GE PROJESİ HAZIRLAMA TEKNİKLERİ" EĞİTİMİ DÜZENLEDİ
Gönderen basin - Aralik 17 2018 14:35:31
Üniversitemiz  Genç Girişimciler Topluluğu tarafından “Girişimcilik Tabanlı AR-GE Projesi Hazırlama Teknikleri” eğitim seminerini düzenlendi.

Haber Metni
Üniversitemiz  Genç Girişimciler Topluluğu tarafından “Girişimcilik Tabanlı AR-GE Projesi Hazırlama Teknikleri” eğitim seminerini düzenlendi.


Erdoğan Akdağ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen eğitim seminerinde topluluk Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile birlikte Doç. Dr. Orhan Hazer, Dr. Öğr. Üyesi Hasan Börekci, Dr. Öğr. Üyesi Enes Akyüz ve Timur Yıldız eğitmen olarak yer aldı.


Danışmanlık yapan ve etkinliğin bütün detayları ile ilgilenen Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata “Temel Kavramlar: Bilgi, Bilim, Araştırma, Hipotez, Girişimcilik” başlığı altında seminer de verdi. Konuşmasında Prof. Dr. Böyükata, akademik girişimcilik bakımından proje tabanlı araştırmaların önemine değinerek, ürün odaklı çalışmaların, sektöre ve sahaya yansıtılması gerektiğini vurguladı. TÜBİTAK programlarından da bahseden Prof. Dr. Böyükata, gençlerin öğrencilikleri süresince fikirlerini hayata geçirebilmek için proje destek programlarına başvuru yollarını da araştırmalarını tavsiye etti.


Eğitim seminerinde “Katma Değerli Ürün Geliştirme Girişimciliği”, “Projenin Bileşenleri ve Literatür Analizi”, “Ürün Tescilleme ve Patent Süreçleri”, “Ticarileştirme ve Fonlama” konularında katılımcılara bilgiler aktarıldı.

İki gün süren ve yaklaşık 30 katılımcının yararlanmasına imkân tanınan etkinlikte uygulamalı grup çalışmalarına da yer verildi.