1.BOZOK ULUSLARARASI SİYASET BİLİMİ KONGRESİ ÜNİVERSİTEMİZ EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞECEK
Gönderen basin - Ekim 22 2018 09:26:28Başkanlığını Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey’in yaptığı, Koordinatörlüğünü ve Organizasyon Komitesi Başkanlığını Prof. Dr. Yunus Yoldaş’ın yürüttüğü 24-26 Ekim 2018 tarihleri arasında, I. Bozok Uluslararası Siyaset Bilimi Kongresi üniversitemiz ev sahipliğinde, Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.

Haber Metni
 Başkanlığını Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey’in yaptığı, Koordinatörlüğünü ve Organizasyon Komitesi Başkanlığını Prof. Dr. Yunus Yoldaş’ın yürüttüğü 24-26 Ekim 2018 tarihleri arasında, I. Bozok Uluslararası Siyaset Bilimi Kongresi üniversitemiz ev sahipliğinde, Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.

Bilim etkinliğinde; Azerbaycan, İran, Ukrayna, Nijerya, Malezya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden ve ülkemizden 46 farklı üniversiteden katılacak 116 bilim insanı 22 oturumda Yerel, Bölgesel ve Küresel Krizler teorik ve alan araştırmaları temelinde uygulamaya yönelik tartışmalarda bulunacaktır.

Kongre açılış ana teması Türkiye’de Krizler ve Anayasaların Geleceği olan bilimsel etkinliğin açılış panelinde; Küresel Krizlerin Geleceği, Türk Dış Politikasında Olası Krizlerin Geleceği, Yeni Savaşlar ve Krizler, Ortadoğu’da Krizlerin Gelecek Perspektifi gibi konular farklı açılardan ele alınacaktır.

Diğer oturumlarda; Siyasi krizler, Ekonomik Krizler, Finansal Krizler, Medeniyetler ve Krizler,  Göç ve Krizler,  Çevre ve Krizler, Darbeler ve Krizler, Siyasal Kurumlar ve Krizler, Güvenlik Politikaları ve Krizler, Yerel, Bölgesel ve Küresel Krizler, Demokrasi ve Krizler, Enerji ve Krizler, Dış Politika ve Krizler, İdeoloji ve Krizler, Kamu Politikaları ve Krizler gibi konular işlenecektir. Ayrıca kongre sonunda yapılacak sosyal ve kültürel gezi programıyla da Yozgat ve çevresinin tarihi ve kültürel varlıklarının tanıtımı yapılmak suretiyle katılımcıların bölge hakkında bilgilendirilmesi sağlanacaktır.
Kongre programını aşağıdaki linkten ziyaret edebilirsiniz:
https://bozokusbk.bozok.edu.tr/tr/sayfa/8/kongre_programi
https://bozokusbk.bozok.edu.tr/dosya/20181015_S%C4%B0YASET%20B%C4%B0L%C4%B0M%C4%B0%20PROGRAM%20K%C4%B0TAP%C3%87I%C4%9EI%2015.10.2018.pdf