ÜNİVERSİTEMİZ MÜHENDİSLİK-MİMARLIK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ MOMENT EXPO DERGİSİ'NDE TANITILDI
Gönderen basin - Ekim 18 2018 10:50:33Üniversitemiz Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü, Makine İhracatçıları Birliği tarafından yayınlanan ve endüstriyel iş çevrelerine ücretsiz olarak dağıtımı yapılan Moment Expo dergisinin Ağustos sayısında tanıtıldı.

Moment Dergisi Ağustos sayısı 66. sayfada yer alan "Teknoloji Üreten Mühendisler Yetiştirmeyi Hedefliyoruz" adlı röportaj için Tıklayınız!

"Beklentilerimizi Karşılayan Bir Mühendislik Eğitimi Alıyoruz" adlı röportaj için Tıklayınız!Haber Metni
Üniversitemiz Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü, Makine İhracatçıları Birliği tarafından yayınlanan ve endüstriyel iş çevrelerine ücretsiz olarak dağıtımı yapılan Moment Expo dergisinin Ağustos sayısında tanıtıldı.

Moment Dergisi Ağustos sayısı 66. sayfada yer alan "Teknoloji Üreten Mühendisler Yetiştirmeyi Hedefliyoruz" adlı röportaj için Tıklayınız!

"Beklentilerimizi Karşılayan Bir Mühendislik Eğitimi Alıyoruz" adlı röportaj için Tıklayınız!Ülkemizde Sanayinin Üniversiteye Bakışı ve Üniversite-Sanayi işbirliğinin öneminin değerlendirildiği Ağustos sayısında Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hamza K. Akyıldız ve bölüm öğrencileriyle yapılan röportajlara yer verildi.

Yozgat Bozok Üniversitesi kampüsü, çevre ve kültür değerlerine duyarlı, ülkesine ve insanlığa yararlı, toplumun yaşam kalitesini artırmaya yönelik bilimsel araştırma yapan ve teknoloji üretebilen, geniş bir ufka sahip bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarının altını çizen Doç. Dr. Akyıldız, Üniversitemiz Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nin fiziki ve genel durumu, öğrencilere sunulan imkânlar, Ar-Ge çalışmaları, üniversite-sanayi işbirlikleri ve fakülte bünyesinde gerçekleştirilen projeler hakkındaki soruları cevaplandırdı.

Ayrıca, Moment Expo dergisinin Kampüs bölümünde ise Yozgat Bozok Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin nitelikli eğitim ve beklentilerine yönelik görüşlerine yer verildi.