ÜNİVERSİTEMİZDE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KADIN DOKTOR OLMAK KONULU SÖYLEŞİ
Gönderen basin - Mart 09 2018 08:39:18

Üniversitemiz Tıp Öğrencileri Birliği Topluluğu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile “ Kadın Doktor Olmak” konulu söyleşi düzenlendi.

Haber Metni
Üniversitemiz Tıp Öğrencileri Birliği Topluluğu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile “ Kadın Doktor Olmak” konulu söyleşi düzenlendi.

Üniversitemiz Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen söyleyişe Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ferit Çiçekoğlu, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.Söyleşinin açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ferit Çiçekoğlu, “Yürekleri sürekli sevgi ve  merhamet dolu özverinin, sevginin ve asaletin kaynağı kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.Yılın 365 gününün hiç birinin diğerinden farkının olmadığını ancak bazı değerlerin ve bazı kıymetlerin unutulmaması gerektiğini hatırlatan Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, “8 Mart Dünya Kadınlar Gününün de hatırlanması ve unutulmaması gereken günler arasında yer almalı.  8 Mart Dünya Kadınlar Gününde şu anda yer yüzünde bir çok yerde kız çocukları başta olmak üzere genç kızlar ve kadınların pek çoğu yüreğimizi yakan acılar yaşıyor. Bir başka yerde yaşanan acıya orada yaşanıyor bizi ilgilendiremiyor diyemiyoruz. İçimiz acıyor yüreğimiz yanıyor. Keşke gücümüz ve imkanımız olsa da şu anda acı çekenlerin acısını dindirebilsek ve şiddete maruz kalanları kurtarabilsek” dedi. Kadın ve erkeği n bir bütün olduğunu vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Karacabey, “ İster kız ister erkek çocuk olalım bizim için annemiz en değerli varlığımızdır. O yüzden kadınlar gününü daha bir anlamlı kutlanması ve her birimizin bunu çok daha anlamlı hale getirmemiz gerekiyor. Bu duygularla kadınlara yılın bir günü değil, yılın tüm günlerinde hak ettikleri değerin verilmesini diliyor, başta şehit ve gazi anneleri ile şehit ve gazi eşleri olmak üzere tüm kadınlarımıza sağlık huzur ve başarı diliyorum ”diye konuştu.Söyleyişe konuşmacı olarak katılan Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. İlknur Haberal Can, Prof. Dr. Şebnem Eren Gök, Yrd. Doç. Dr. Çiğden Kantekin, Yrd. Doç. Dr. Özgül Karaaslan ve Araştırma Görevlisi Güneş Seda Albayrak, meslek hayatlarında bilgi ve tecrübelerini anlattılar. ve Araştırma Görevlisi Güneş Seda Albayrak, meslek hayatlarında bilgi ve tecrübelerini anlattılar.Etkinlikte üniversitemiz Tıp Fakültesi öğrencileri günün anısına söyleşiye konuşmacı olarak katılan öğretim  üyelerine çiçek takdim ederek kadınlar gününü kutladı.