Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Kanun ve Yönetmelikler
Basında Bozok
Haber Arşivi
Bozok Bülten
Bozok Gazete
Fotoğraflarla Bozok
Tanıtım Videosu
Tanıtım Kataloğu
Logomuz
Basın Talep Formu
Arama
Linklerimiz
İletişim
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 34686
REKTÖRÜMÜZDEN P... 28643
ZİRAAT FAKÜLTEM... 18089
"HİCRAN" MÜZİKA... 15972
BOZOK ÜNİVERSİT... 13072
ZİRAAT FAKÜLTES... 12293
ÖĞRENCİLERE GİR... 11290
ÜNİVERSİTEMİZE ... 11038
CEHRİLİK LALESİ... 8601
KAZ YETİŞTİRİCİ... 8015
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  ÜNİVERSİTEMİZ BOLU VE KÜTAH...
ÜNİVERSİTEMİZ ZİRAAT FAKÜLT...
ÜNİVERSİTEMİZDE MÜHENDİSLİK...
İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI P...
ÜNİVERSİTEMİZDE "FETÖ VE EĞ...
BİLİMSEL ARAŞTIRMA VE YAYIN...
YOZGAT CUMHURİYET BAŞSAVCIS...
DİJİTAL ÇAĞDA ELEŞTİREL MED...
ÜNİVERSİTEMİZDE 24 KASIM ÖĞ...
MİNİKLERDEN REKTÖRÜMÜZE ANL...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 11
Duyuru Sayısı: 1821
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,447,059 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  REKTÖRÜMÜZÜN 2015-2016 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ'NDE YAPMIŞ OLDUĞU KONUŞMA METNİ  
 

REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH KARACABEY’İN ÜNİVERSİTEMİZ 2015-2016 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİNDE YAPMIŞ OLDUĞU KONUŞMA METNİ

2015-2016 Akademik Yılı açılışı başta üniversitemiz ve tüm yükseköğretim için hayırlı olmasını diliyorum. Bozok Üniversitesi 1 Mart 2006 yılında kuruldu; ancak bunun alt yapısı Cumhuriyet Üniversitesi’ne bağlı olarak Akdağmadeni ilçesinde açılan Yüksekokul ve Erciyes Üniversitesi’ne bağlı olarak merkezde açılan fakülte ve yüksekokullarla atılmıştır. Bu temel üzerine 2006 yılında kurulan Bozok Üniversitesi kuruluşundan bugüne önemli bir gelişme kaydetti. Üniversitemizin kuruluşunda emeği geçen siyasilerimize, üniversitemizin yapılaşmasında büyük katkısı olan Erdoğan Akdağ ve Bilal şahin gibi hayırsever işadamlarımıza,  üniversitenin gelişiminde emeği ve katkısı olan bütün bürokratlarımıza ve başta Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. İnci Varinli ve ikinci dönem Rektörümüz Prof. Dr. Tamer Uçar’a teşekkürlerimi arz ediyorum.
 
   
     
  ÜNİVERSİTEMİZ 2015-2016 AKADEMİK YILI AÇILIŞI DÜZENLENEN TÖRENLE YAPILDI  
 
Üniversitemizin 2015-2016 Akademik Yılı açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Vali Abdulkadir Yazıcı, 1. İl Jandarma Komutan Vekili Jan. Yarbay Hasan Başkök, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, İdare Mahkemesi Başkanı Ahmet Yanık, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Üniversitemiz kurucu Rektörü Prof. Dr. İnci Varinli, Baro Başkan Vekili Av. Emin Erkılıç, Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İlçe Kaymakam ve Belediye Başkanları, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Şaban Kütükoğlu, Hayırsever İş Adamı Bilal Şahin,  Sivil Toplum Örgüt ve Siyasi Parti temsilcileri, Rektör Yardımcıları, Fakülte Dekanları, üniversitemiz akademik ve idari personeli ile çok sayıda öğrenci ve öğrenci velisi katıldı.
 
   
     
  REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH KARACABEY ULUSAL VE YEREL BASIN MENSUPLARI İLE SABAH KAHVALTISINDA BİRARAYA GELDİ  
 
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Yozgat’ta görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Üniversitemiz Konukevi ve Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen kahvaltılı basın toplantısına Rektörümüze, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hikmet Şelli Aybar ve Prof. Dr. Kadir Özköse  eşlik etti.

Kahvaltı sonrası gerçekleştirilen toplantıda, basın mensuplarına üniversitemizdeki son gelişmeler hakkında bilgiler aktaran Rektörümüz, “Bozok Üniversitesi’ni öncelikle Türkiye’deki üniversiteler sonra da dünya üniversiteleri arasında yarışacak konuma getirmek için önemli adımlar attıklarının altını çizerek, bu hedefimiz için gerekli alt yapı ve sosyal donatıları hazırlamak için çalışıyoruz.” dedi.
 
   
     
  ÜNİVERSİTEMİZDE BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILDI  
 


Üniversitemizde, Kurban Bayramı dolayısıyla “Geleneksel Bayramlaşma Töreni” düzenlendi.

Geleneksel hale gelen Üniversitemiz Bayramlaşma Töreni, bu yıl da Kurban Bayramı münasebetiyle Üniversitemiz Merkezi Yemekhane ve Kafeterya Binası’nda akademik ve idari personelin katılımıyla gerçekleştirildi.
 
   
     
  ORAN KALKINMA KURULU BAŞKANLIĞI'NA REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH KARACABEY SEÇİLDİ  
 Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) 2015 Yılı 1. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı Sivas’ta yapıldı.  Toplantıda görev süresi dolan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık’ın yerine Kurul Başkanlığı’na  Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey seçildi.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,447,059 Tekil Ziyaretçi