Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 29929
ZİRAAT FAKÜLTEM... 13626
"HİCRAN" MÜZİKA... 11736
BOZOK ÜNİVERSİT... 8603
ZİRAAT FAKÜLTES... 7748
ÜNİVERSİTEMİZE ... 6823
CEHRİLİK LALESİ... 4125
KAZ YETİŞTİRİCİ... 3827
YOZGAT ÇİFTÇİSİ... 3613
TARIMDA İŞBİRLİ... 3454
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ Ü...
KASAUM ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI
MİNİKLERDEN REKTÖRÜMÜZE ANL...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ VAKFI DA...
ÜNİVERSİTEMİZ PERSONELİNE H...
YOZGAT İL MÜFTÜSÜ SALİH SEZ...
MADDE BAĞIMLILIĞI PANELİ
KASAUM'DAN ŞEHİT VE GAZİ A...
ÜNİVERSİTEMİZ GENÇ GİRİŞİMC...
ÜNİVERSİTEMİZ MİMARLIK VE G...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 28
Duyuru Sayısı: 1628
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 3,782,004 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ BASIN AÇIKLAMASI  
 

Uzaktan eğitim veren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencilerine yönelik olarak ilimizde, Bozok Üniversitesi bünyesinde “Akademik Danışmanlık ve Uygulama Hizmetleri” 2015–2016 eğitim-öğretim yılında da devam edecektir. Akademik Danışmanlık dersleri, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Fen-Edebiyat Fakültesi binasında 07 Kasım 2015 tarihinden itibaren her hafta Cumartesi günleri yapılacaktır. Dersler milli bayram günleri, ara sınavların yapıldığı günler ve Bakanlar Kurulu tarafından gerekli görülerek ilan edilebilecek resmi tatiller dışında kesintisiz olarak sürdürülecektir. Akademik danışmanlık dersleri için ücret alınmamaktadır.  Dersleri takip etmek isteyen öğrencilerin sadece Açıköğretim Fakültesi öğrenci kimliğini ibraz etmeleri yeterlidir. Danışmanlık derslerine katılım zorunlu değildir. Derslere katılan öğrenciler, kitaplardan ve TV programlarından anlayamadıkları konuları öğretim elemanlarından öğrenme şansı elde edeceklerdir.
 
   
     
  ÜNİVERSİTEMİZ İLAHİYAT FAKÜLTESİ YENİ KAYIT OLAN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ORYANTASYON EĞİTİMİ DÜZENLEDİ  
 
Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi bünyesinde, 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde İlahiyat Fakültesi bölümlerine yeni yerleşen öğrencilerin, üniversite ve çevreyle uyum sağlamalarını kolaylaştırmak, bölümlerin yapısını ve olanaklarını tanımalarına yardımcı olmak amacıyla oryantasyon programı düzenlendi. İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen uyum programı çerçevesinde öğrencilerimiz yeni arkadaşlarla birlikte olmanın yanı sıra, fakülte ve hocalarını tanıma fırsatı yakaladı.
 
   
     
  REKTÖRÜMÜZÜN 2015-2016 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ'NDE YAPMIŞ OLDUĞU KONUŞMA METNİ  
 

REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH KARACABEY’İN ÜNİVERSİTEMİZ 2015-2016 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİNDE YAPMIŞ OLDUĞU KONUŞMA METNİ

2015-2016 Akademik Yılı açılışı başta üniversitemiz ve tüm yükseköğretim için hayırlı olmasını diliyorum. Bozok Üniversitesi 1 Mart 2006 yılında kuruldu; ancak bunun alt yapısı Cumhuriyet Üniversitesi’ne bağlı olarak Akdağmadeni ilçesinde açılan Yüksekokul ve Erciyes Üniversitesi’ne bağlı olarak merkezde açılan fakülte ve yüksekokullarla atılmıştır. Bu temel üzerine 2006 yılında kurulan Bozok Üniversitesi kuruluşundan bugüne önemli bir gelişme kaydetti. Üniversitemizin kuruluşunda emeği geçen siyasilerimize, üniversitemizin yapılaşmasında büyük katkısı olan Erdoğan Akdağ ve Bilal şahin gibi hayırsever işadamlarımıza,  üniversitenin gelişiminde emeği ve katkısı olan bütün bürokratlarımıza ve başta Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. İnci Varinli ve ikinci dönem Rektörümüz Prof. Dr. Tamer Uçar’a teşekkürlerimi arz ediyorum.
 
   
     
  ÜNİVERSİTEMİZ 2015-2016 AKADEMİK YILI AÇILIŞI DÜZENLENEN TÖRENLE YAPILDI  
 
Üniversitemizin 2015-2016 Akademik Yılı açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Vali Abdulkadir Yazıcı, 1. İl Jandarma Komutan Vekili Jan. Yarbay Hasan Başkök, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, İdare Mahkemesi Başkanı Ahmet Yanık, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Üniversitemiz kurucu Rektörü Prof. Dr. İnci Varinli, Baro Başkan Vekili Av. Emin Erkılıç, Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İlçe Kaymakam ve Belediye Başkanları, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Şaban Kütükoğlu, Hayırsever İş Adamı Bilal Şahin,  Sivil Toplum Örgüt ve Siyasi Parti temsilcileri, Rektör Yardımcıları, Fakülte Dekanları, üniversitemiz akademik ve idari personeli ile çok sayıda öğrenci ve öğrenci velisi katıldı.
 
   
     
  REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH KARACABEY ULUSAL VE YEREL BASIN MENSUPLARI İLE SABAH KAHVALTISINDA BİRARAYA GELDİ  
 
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Yozgat’ta görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Üniversitemiz Konukevi ve Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen kahvaltılı basın toplantısına Rektörümüze, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hikmet Şelli Aybar ve Prof. Dr. Kadir Özköse  eşlik etti.

Kahvaltı sonrası gerçekleştirilen toplantıda, basın mensuplarına üniversitemizdeki son gelişmeler hakkında bilgiler aktaran Rektörümüz, “Bozok Üniversitesi’ni öncelikle Türkiye’deki üniversiteler sonra da dünya üniversiteleri arasında yarışacak konuma getirmek için önemli adımlar attıklarının altını çizerek, bu hedefimiz için gerekli alt yapı ve sosyal donatıları hazırlamak için çalışıyoruz.” dedi.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
3,782,004 Tekil Ziyaretçi