Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 29926
ZİRAAT FAKÜLTEM... 13625
"HİCRAN" MÜZİKA... 11736
BOZOK ÜNİVERSİT... 8601
ZİRAAT FAKÜLTES... 7746
ÜNİVERSİTEMİZE ... 6822
CEHRİLİK LALESİ... 4124
KAZ YETİŞTİRİCİ... 3827
YOZGAT ÇİFTÇİSİ... 3613
TARIMDA İŞBİRLİ... 3454
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  YOZGAT İL MÜFTÜSÜ SALİH SEZ...
MADDE BAĞIMLILIĞI PANELİ
KASAUM'DAN ŞEHİT VE GAZİ A...
ÜNİVERSİTEMİZ GENÇ GİRİŞİMC...
ÜNİVERSİTEMİZ MİMARLIK VE G...
REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH ...
TÜBİTAK BİLİM VE TOPLUM PRO...
ÜNİVERSİTEMİZ TIP FAKÜLTESİ...
1. BOZOK ULUSLARARASI SİYAS...
ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMA...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 28
Duyuru Sayısı: 1623
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 3,779,952 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  ÜNİVERSİTEMİZDEN KAZ ÜRETİMİNE BİLİMSEL DESTEK  
 

Bozok Üniversitesi tarafından, Yozgat’ın kaz yetiştiriciliğindeki potansiyelini ortaya çıkarmak, markalaştırmak ve kaz üretimini yaygınlaştırmak amacıyla başlatılan bilimsel proje çalışmalarından olumlu sonuçlar alındı. İlde 2011 yılında 18 bin olan kaz sayısı yapılan bilimsel araştırma ve çiftçilerin kaz üretimine yönelmesi ile 10 kat artarak 40 bin sayısına ulaştı.  Tarım Bakanlığı ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Koordinatörlüğü IPARD kapsamında kaz yetiştiriciliğine yüzde 70 hibe ile devlet desteği alan Yozgat çiftçisi kaz çiftçiliği kurmaya yöneldi.
 
   
     
  11. YOZGAT BİLİŞİM ETKİNLİKLERİ BAŞLADI  
 

Üniversitemiz tarafından geleneksel hale gelen ve bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen ‘Yozgat Bilişim Etkinlikleri’ başladı. Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey’in onursal başkanlığı, Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın ise  başkanlığında  15 Nisan Cuma gününe kadar sürecek olan Yozgat Bilişim Etkinliklerinin açılış programına Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, fakülte dekanlarımız, daire müdürleri, çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.
 
   
     
  BOZOK TIP, KALBİ DURDURMADAN ONARIYOR  
 
Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bölgenin güçlü ve hizmet kalitesi yüksek hastanesi olma yolunda önemli çalışmalara imza atıyor. Son model teknolojik tıbbı cihazlarla donatılan, modern tıbbın bütün imkânları kullanılarak bölge halkına nitelikli ve kaliteli sağlık hizmeti sunmayı amaçlayan Üniversitemiz Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı tarafından gerçekleştirilen başarılı cerrahi müdahalelere bir yenisi daha eklendi.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde günümüz en önemli halk sağlığı sorunlarından biri olan kalp rahatsızlıkları, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı bünyesinde gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla tedavi ediliyor.
 
   
     
  ÜNİVERSİTEMİZDE "AR-GE REFORM PAKETİ" VE "4. SANAYİ DEVRİMİ" KONULU TOPLANTI DÜZENLENDİ  
 
Bozok Üniversitesi ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Ar-Ge Reform Paketi” ve “4.Sanayi Devrimi” konulu 1. Bölge istişare ve değerlendirme toplantısı üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşti.

9 ayrı ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen bölgesel istişare ve değerlendirme toplantısına Yozgat Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hikmet Şelli Aybar, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yusuf Şahin, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Madencan, Sanayi ve Teknoloji Uzm. Yrd. Ayşe Nur Özdemir,  Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sinan Çelik ve Üniversitemiz Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Orhan Hazer, fakülte dekanları, daire müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
 
   
     
  "MOLEKÜLER ANALİZ VE GÖRÜNTÜLEME SİSTEMİ KULLANIMI VE UYGULAMA ALANLARI" EĞİTİMİ DÜZENLENDİ  
 

Üniversitemiz Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Moleküler Analiz ve Görüntüleme Sistemi Kullanımı ve Uygulama Alanları” konulu eğitim programı düzenlendi.

Üniversitemizin farklı fakülte ve bölümlerinden öğretim üyeleri ve öğretim elemanlarının katıldığı eğitim programında QIAGEN firması aplikasyon uzmanlarınca “Moleküler Analiz ve Görüntüleme Sistemi Kullanımı ve Uygulama Alanları” detaylı sunum ve örnek uygulamalarla anlatıldı.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
3,779,952 Tekil Ziyaretçi