Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Etkinlikler
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Talep Formu
Arama
Sıkça Sorulan Sorular
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
Bülten Özel Sayı
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH ...
ÜNİVERSİTEMİZ HALK OYUNLARI...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ YATIRIML...
REKTÖRÜMÜZDEN YERKÖY ADALET...
REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH ...
FARKLI RENK VE KÜLTÜRLER BO...
EĞİTİM FAKÜLTESİ DEKANLIĞI'...
REKTÖRÜMÜZDEN YOZGAT İDARE ...
REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH...
ÜNİVERSİTEMİZDE BAYRAMLAŞMA...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 13
Duyuru Sayısı: 1109
Resim Sayısı: 1826
Toplam: 1,937,956 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK, Buradaydı.
  ÜNİVERSİTEMİZ "ALTERNATİF ENERJİLİ ARAÇ YARIŞLARINDA" DERECE YAPTI  
 
Üniversitemiz, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunca (TÜBİTAK) düzenlenen Alternatif Enerjili Araç Yarışlarında “elektromobil” kategorisinde yarışan “BOZOK E”   sekizincilik elde etti.

TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışları 16-17 Ağustos 2014 tarihlerinde 62 takımdan oluşan yaklaşık bin 800 öğrencinin katılımıyla Kocaeli Körfez Yarış Pisti'nde gerçekleştirildi. 1.950 metrelik Kocaeli Körfez Yarış Pisti'nde iki gün süren yarışlarda Bozok Üniversitesi öğrencileri tarafından üretilen ve “BOZOK E” ismini verdikleri elektromobil, Çukurova, Erciyes, Ege, İnönü ve Süleyman Demirel gibi üniversiteleri geride bırakarak sekizinci oldu. Formula G kategorisinde 21, Hidromobil kategorisinde 10 ve Elektromobil kategorisinde 25 araç yarışa katıldı.
 
   
     
  REKTÖRÜMÜZDEN NEZAKET ZİYARETLERİ  
 Rektörümüz Prof. Dr. Tamer Uçar, ilk olarak Yozgat İl Jandarma ve Garnizon Komutanı görevine yeni atanan Jandarma Albay Selçuk Yıldırım’a yeni görevinde başarılar diledi.
 
   
     
  ÜNİVERSİTEMİZ TIP FAKÜLTESİNDE GÖREV DEĞİŞİMİ  
 


Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanlığı görevine vekâleten Üniversitemiz Araştırma Ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mesut Gürdal atandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Tamer Uçar, Tıp Fakültesi Dekanlığı görevine vekâleten atanan Prof. Dr. Mesut Gürdal’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarı dileklerinde bulundu.
 
   
     
  ÜNİVERSİTEMİZ ELEKTRİKLİ OTOMOBİL ÜRETTİ  
 


Son yılların en önemli konularından biri haline gelen yenilenebilir ve alternatif enerji kaynakları konusunda çalışmalardan olumlu sonuçlar alınıyor.

Üniversitemiz Yozgat Meslek Yüksekokulu öğrencileri,  “BOZOK E”  ismini verdikleri elektrik enerjisiyle çalışan otomobil üretti. Saatte 60 kilometre hız yapabilen otomobil, tam şarj edildiğinde ortalama 100 kilometre yol alabiliyor.
 
   
     
  YOZGAT'IN VE ÜNİVERSİTEMİZİN İLK TEKNOPAZAR PROJESİ  
 

Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Orhan Hazer tarafından hazırlanan Teknopazar projesi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteğe layık görüldü.

2013 yılında Teknogirişim Sermayesi Desteği kapsamında desteklenen “Akıllı Polimerlerle Pişik Yapmayan Bebek Bezi” projesinin devamı niteliğinde olan geliştirilen prototipin ilgili pazara tanıtılmasına yardımcı olacak destek projesi, Teknopazar Desteği alanında da Yozgat ve Bozok Üniversitesinden alınan ilk ve tek proje olma niteliğindedir.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
1,937,956 Tekil Ziyaretçi