Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Etkinlikler
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
İletişim
Linklerimiz
Talep Formu
Arama
Sıkça Sorulan Sorular
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
Bülten Özel Sayı 2011-12
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  BELEDİYE BAŞKANIMIZ ÜNİVERS...
İLAHİYAT FAKÜLTESİ'NDE DEVİ...
ÜNİVERSİTEMİZDE BAYRAMLAŞMA...
YOZGAT'TA İLK YEMEK BORUSU ...
YOZGAT PMYO MÜDÜRÜ'NDEN REK...
İLETİŞİM FAKÜLTESİ DEKANLIĞ...
ARAŞTIRMA VE UYGULAMA HASTA...
BURSA YOZGATLI DERNEKLER FE...
U-MUTLU GENÇLER PROJESİ HEY...
ÜNİVERSİTEMİZ KONUKEVİ VE S...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 8
Duyuru Sayısı: 928
Resim Sayısı: 1583
Toplam: 1,450,350 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK, Buradaydı.
  ÜNİVERSİTEMİZDE 320 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞUYOR  
 

Bozok Üniversitesi Rektörlüğü ve Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı "Üniversiteler ağaçlandırılıyor" projesi kapsamında 320 bin fidan toprakla buluşturuldu.
 
   
     
  GENÇLİK VE SPOR BAKANI SUAT KILIÇ'TAN ÜNİVERSİTEMİZE ÖVGÜ  
 

Üniversitemiz Erdoğan Akdağ Kampüs Alanı Batı Kampüsünde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu’na ait bin 200 kişilik öğrenci yurdu ve Spor Vadisi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Temel Atma Töreni’ne katılmak üzere Yozgat’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Bozok Üniversitesi’nden övgü ile söz etti.
 
   
     
  REKTÖRÜMÜZ KYK YURTLARINI ZİYARET EDEREK ÖĞRENCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ  
 

Rektörümüz Prof. Dr. Tamer Uçar ve beraberindeki Belediye Başkanı Yusuf Başer, Yozgat İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ayhan Demiröz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şaban Güçlü, Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Seyfullah Türkmen ve Yozgat Yurt Müdürü Rasim Parlak’tan oluşan heyet Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı öğrenci yurtlarını ziyaret ederek öğrencilerin sorunlarını dinledi.
 
   
     
  ATATÜRK ÖLÜMÜNÜN 75. YILDÖNÜMÜNDE SAYGIYLA ANILDI  
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 75. yılında düzenlenen törenle anıldı. Üniversitemiz Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene Rektörümüz Prof. Dr. Tamer Uçar, Rektör Yardımcısı ve Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Yumak, Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Seyfullah Türkmen, daire başkanları çok sayıda öğretim elemanları ve öğrenci katıldı.
 
   
     
  REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. TAMER UÇAR'IN 10 KASIM MESAJI  
 
Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 75. yılında Türk Milleti ve Bozok Üniversitesi ailesi olarak sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.
Sergilediği istiklal mücadelesiyle dünyanın tüm mazlum milletlerine esin kaynağı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir komutan olarak takdire şayan vasfının devlet adamlığıyla da örnek alınacak özellikler göstermesi, fikirleri, başarıları, eserleri, ilke ve devrimleriyle, bütünleştirici yapısı ve bilimi rehber alan öngörüsü ile yüzyıla yön veren dünya liderleri arasında seçkin yerini alması bizim için bir gurur ve övünç vesilesidir.
“Gençler; cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." diyen Atatürk’e karşı sorumluluğumuzu millet olarak unutmamalıyız. Temeli tam bağımsızlığa dayanan vatanımızı, bu sözleri aklımızdan hiçbir zaman çıkartmadan korumalıyız.
Unutulmamalıdır ki Kurtuluş Savaşı'nda ve daha sonraki süreçlerde yapmış olduğu çalışmalarla dünyaya örnek olan, barışa ve insanlığa karşı bağlılığı ile bütün dünyanın saygısını kazanan Gazi Mustafa Kemal'i, aziz vatanımızın al bayrağı gölgesinde şehit olan askerlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
1,450,350 Tekil Ziyaretçi