Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 29926
ZİRAAT FAKÜLTEM... 13625
"HİCRAN" MÜZİKA... 11736
BOZOK ÜNİVERSİT... 8601
ZİRAAT FAKÜLTES... 7746
ÜNİVERSİTEMİZE ... 6822
CEHRİLİK LALESİ... 4124
KAZ YETİŞTİRİCİ... 3827
YOZGAT ÇİFTÇİSİ... 3613
TARIMDA İŞBİRLİ... 3454
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  YOZGAT İL MÜFTÜSÜ SALİH SEZ...
MADDE BAĞIMLILIĞI PANELİ
KASAUM'DAN ŞEHİT VE GAZİ A...
ÜNİVERSİTEMİZ GENÇ GİRİŞİMC...
ÜNİVERSİTEMİZ MİMARLIK VE G...
REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH ...
TÜBİTAK BİLİM VE TOPLUM PRO...
ÜNİVERSİTEMİZ TIP FAKÜLTESİ...
1. BOZOK ULUSLARARASI SİYAS...
ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMA...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 27
Duyuru Sayısı: 1623
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 3,779,935 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  YOZGAT'TA ÜNİVERSİTEMİZ TARAFINDAN YAPILAN ARKEOLOJİK ÇALIŞMALAR  
 
Anadolu’nun en eski yerleşim merkezlerinden biri olan ve tarih boyu birçok medeniyete ev sahipliği yapan,  zengin bir kültür yapısına sahip Yozgat’ın tarihinin tespit edilmesi için Üniversitemiz tarafından başlatılan bilimsel çalışmalar devam ediyor.

Kalkolitik, Tunç, Hitit, Galatlar, Helenistik, Romalılar ve Bizans olmak üzere bir çok medeniyete ev sahipliği yapan,  tarihin tüm dokusunu üzerinde taşıyan ve medeniyetlerin buluşma noktası olarak tarihteki yerini alan Yozgat’ta, üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Hacer Sancaktar ve ekibi,  Kültür ve Turizm Bakanlığı arafından verilen Bakanlar Kurulu kararı ile yüzey araştırmaları başladı.Turizm Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Galip Akın Arkeoloji bölümü hakkında bilgi verdi.
 
   
     
  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ KAMPÜSÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ  
 
Bu yıl ilk defa öğrenci alan Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu, İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünde öğrenim gören öğrenciler, oryantasyon programı kapsamında Yrd. Doç. Dr. Mehmet Gümüş eşliğinde Üniversitemiz merkez kampüsünü ziyaret etti.
 
   
     
  ÜNİVERSİTEMİZDEN ÇAYIRALAN İLÇESİ KONUKLAR KASABASI İLK ve ORTAOKULU'NA ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ Z KÜTÜPHANE  
 

Üniversitemiz tarafından, Çayıralan İlçesi Konuklar Kasabası İlk ve Ortaokulu’na Zenginleştirilmiş  Z Kütüphane kuruldu.

Bozok Üniversitesi’nin desteği, Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü, Dil ve Tarih Topluluğu’nun kitap katkısı ile estetik ve ergonomik tasarımıyla öğrencilerin okullarda bilgiyi sevme, öğrenme ve dinlenme etkinliklerine imkan veren sosyal etkinlik alanı olarak bilinen 'Zenginleştirilmiş  Z  Kütüphane' düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 
   
     
  ZİRAAT FAKÜLTESİ YERKÖY TARIMSAL UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ DAMIZLIK KAZ ÜRETİM TESİSLERİ TAMAMLANDI  
 Yozgat ilinde damızlık kaz yetiştiriciliğini geliştirmek için başlatılan projeler tamamlandı. Bunlardan en önemlileri olan damızlık kümesler, kuluçkahane ve kesimhane yapımları Üniversitemiz  tarafından desteklenerek Ziraat Fakültesi öncülüğünde Yozgat iline kazandırıldı.
 
   
     
  ULUSLARARASI III. ADLİ HEMŞİRELİK II. ADLİ SOSYAL HİZMET I. ADLİ GERONTOLOJİ KONGRESİ BAŞLADI  
 
Üniversitemiz ev sahipliğinde Yozgat Valiliği, Yozgat Belediye Başkanlığı, Adli Bilimcimler Derneği ve Kırıkkale Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen 3. Adli Hemşirelik, 2. Adli Sosyal Hizmet ve 1. Adli Gerontoloji Kongresi başladı. 

Onursal başkanlığını Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey’in, Kongre Başkanlıklarını ise, Ankara Üniversitesi’nden Prof. Dr. İ. Hamit Hancı,  Kırıkkale Üniversitesi’nden Prof. Dr. Yurdagül Erdem, Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Yasemin Özkan, Üniversitemizden Prof. Dr.  Sevinç Polat ve Adli Geriatri Komisyon Başkanı Prof. Dr. İlhan Tomanbay’ın yaptığı Uluslararası III. Adli Hemşirelik II. Adli Sosyal Hizmet ve I. Adli Gerontoloji Kongresi’nin Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen açılış törenine Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey,  Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Adli Bilimciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Hamit Hancı,  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın,  Fakülte Dekanları, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
3,779,935 Tekil Ziyaretçi