Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Kanun ve Yönetmelikler
Basında Bozok
Haber Arşivi
Bozok Bülten
Bozok Gazete
Fotoğraflarla Bozok
Tanıtım Videosu
Tanıtım Kataloğu
Logomuz
Basın Talep Formu
İş Akış Şeması
Arama
Linklerimiz
İletişim
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 37710
REKTÖRÜMÜZDEN P... 32735
ZİRAAT FAKÜLTEM... 20998
"HİCRAN" MÜZİKA... 19812
ZİRAAT FAKÜLTES... 16224
BOZOK ÜNİVERSİT... 16063
ÜNİVERSİTEMİZE ... 14565
ÖĞRENCİLERE GİR... 14539
CEHRİLİK LALESİ... 12542
KAZ YETİŞTİRİCİ... 11804
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  BAĞIMLILIK HER YÖNÜYLE ELE ...
BOĞAZLIYAN MYO GIDA İŞLEME ...
ÜNİVERSİTEMİZ REKTÖR YARDIM...
GENÇ GİRİŞİMCİLER TOPLULUĞU...
ÜNİVERSİTEMİZDE "KORE KÜLTÜ...
ÜNİVERSİTEMİZ BOLU VE KÜTAH...
ÜNİVERSİTEMİZ ZİRAAT FAKÜLT...
ÜNİVERSİTEMİZDE MÜHENDİSLİK...
İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI P...
ÜNİVERSİTEMİZDE "FETÖ VE EĞ...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 9
Duyuru Sayısı: 1826
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 5,322,869 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI PROF. DR. TAYYİP SABRİ ERDİL SÖYLEŞİ PROGRAMINDA ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU  
 
İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) Projesi çerçevesinde yürütülen çalışmaları incelemek üzere Yozgat’a gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil üniversitemizi ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen söyleşi programına Yozgat Valisi Kadir Çakır, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, il protokolü ve çok sayıda öğrenci katıldı.


İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil söyleşi programında İçişleri Bakanlığı’nın faaliyetlerini anlattı. Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Erdil, Bakanlık bünyesinde yürütülen İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) ile birlikte vatandaşa sunulan hizmetleri iyileştirmek ve vatandaşın erişimini kolaylaştırmak üzere çalışmalar yürüttüklerinin altını çizdi.


Üretilen hizmetleri sahada izleyip değerlendirip iyileştirmeye çalıştıklarını anlatan Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Erdil, "Bu hizmetler, kolluk birimlerimizin ürettiği, geliştirdiği ve sunduğu güvenlik yönetimine ilişkin hizmetlerdir. Bunlar asayiş, organize suçlar, terörle mücadele, narkotik, trafik gibi toplumun güvenliğini sağlayan hizmetlerdir. Bunun yanı sıra nüfus ve vatandaşlık hizmetlerimiz var. Bunlar, vatandaşın doğumundan başlayıp ölümüne kadar devam eden hizmetlerdir. Bizim Bakanlığın verdiği hizmetler, göç ve AFAD hizmetleri gibi vatandaşın içinde bulunduğu ve ihtiyaç duyduğu hizmetlerdir. Bu hizmetlerin sahadaki değerlendirmesini almak ve iyileştirmek için bu projeyi bir yılı aşkın süredir sürdürüyoruz. Bu çerçevede vatandaşlarımızdan geri bildirim alarak onların değerlendirme ve izlenimleri alıp kendi çalışmalarımızı bu istikamette şekillendireceğiz." ifadelerine yer verdi.


Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Erdil, "Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte aslında Türkiye’de bir yeni yönetişim sistemi oluştu. Bu yeni yönetişim sistemi veya hükümet modeli vatandaş odaklı, vatandaşa sunulan hizmetlerin kalitesini iyileştirmeye yönelik bir yapı ile kurgulanmış bir sistem. Burada vatandaş memnuniyeti ve vatandaşa sunulan hizmetlerin erişebilirliğini, ulaşılabilirliğini kolaylaştırmak, hızlandırmak bu Cumhurbaşkanlığı yönetişim sisteminin en önemli özelliklerinden bir tanesidir.
Bu istikamette biz de İçişleri Bakanlığı olarak İZDES ile birlikte vatandaşa sunduğumuz hizmetleri iyileştirmek ve onlara vatandaşın erişimini kolaylaştırmak üzere çalışma İZDES projesi kapsamında yürütüyoruz." şeklinde konuştu.

Konuşmasında öğrencilere seslenen Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Erdil şu anda yaşadığınız konjonktürün aynısını bizler öğrencilik döneminde yaşadık. Dün ve bugün aynı coğrafya içerisinde, hep birlikte aynı hikayeyi yaşamaktayız. Bu ortak akıl, kültür ve hafızayı yaşayan ortak coğrafyanın insanlarıyız. Bulunduğunuz koşulları ve şartları asla yermeyiniz. Bulunduğunuz durumu fırsat olarak görün ya da fırsata çevirin ki orada yüksek bir sinerji oluşabilsin.” dedi.

Söyleşi sonrası İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey’i makamında ziyaret etti. Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey günün anısına Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil’e hediye takdim etti.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
5,322,869 Tekil Ziyaretçi