Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Kanun ve Yönetmelikler
Basında Bozok
Haber Arşivi
Bozok Bülten
Bozok Gazete
Fotoğraflarla Bozok
Tanıtım Videosu
Tanıtım Kataloğu
Logomuz
Basın Talep Formu
İş Akış Şeması
Arama
Linklerimiz
İletişim
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 36122
REKTÖRÜMÜZDEN P... 30224
ZİRAAT FAKÜLTEM... 19514
"HİCRAN" MÜZİKA... 17360
BOZOK ÜNİVERSİT... 14453
ZİRAAT FAKÜLTES... 13691
ÖĞRENCİLERE GİR... 12540
ÜNİVERSİTEMİZE ... 12424
CEHRİLİK LALESİ... 10421
KAZ YETİŞTİRİCİ... 9318
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  BAĞIMLILIK HER YÖNÜYLE ELE ...
BOĞAZLIYAN MYO GIDA İŞLEME ...
ÜNİVERSİTEMİZ REKTÖR YARDIM...
GENÇ GİRİŞİMCİLER TOPLULUĞU...
ÜNİVERSİTEMİZDE "KORE KÜLTÜ...
ÜNİVERSİTEMİZ BOLU VE KÜTAH...
ÜNİVERSİTEMİZ ZİRAAT FAKÜLT...
ÜNİVERSİTEMİZDE MÜHENDİSLİK...
İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI P...
ÜNİVERSİTEMİZDE "FETÖ VE EĞ...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 11
Duyuru Sayısı: 1826
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,827,589 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  ÜNİVERSİTEMİZDE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI  
 
Üniversitemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Eğitim Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi ortaklığında kutlama programı düzenlendi.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan kutlama programına; Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Bülent Çiftçi, Prof. Dr. Fuat Köksal, Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Mahmut Kılıç,  fakülte dekanları, daire amirleri ve öğrenciler katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tayyip Duman yaptı. Prof. Dr. Duman konuşmasında, öğretmenlik mesleğinin toplum için önemine vurgu yaparak öğretmenlik mesleğinin insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleği olduğuna dikkat çekti.

Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey konuşmasının başında “Vatanın dört bir yanında fedakârca görev yaparak geleceğimizin emanetçileri olan çocuklarımızı yetiştirmek suretiyle; Türkiye’nin geleceğinin inşasında büyük pay sahibi olan öğretmenlerimize minnet ve şükran borçluyuz.” dedi.


Rektörümüz konuşmasının devamında şunları söyledi: “Bütün meslekler insana hizmet ediyor. Dolayısıyla yapılan hiçbir iş ve meslek kıymetsiz ve değersiz değildir. Ancak şu da bir gerçektir ki, bütün meslek mensuplarını da yetiştiren öğretmenlerdir. Kalkınan ülkeler, kalkınmış ülkeler öncelikle eğitim öğretime değer veren ve buradaki problemleri aşabilen ülkelerdir. Tarihimize baktığımızda karşımıza çıkan sonuç budur. İşin özünde bazı değerlerimizi yitirmemizin veya birçok kayıplara uğramamızın sebebi öncelikle eğitimdeki kaybımızdır.


İlk olarak eğitimdeki problemlerimizi çözmemiz ve geleceğe dönük başarılı öğretmenler yetiştirmek durumundayız. Baş Öğretmen Atatürk’ün şu sözü galiba bütün genç öğretmen adaylarımızın da hafızasındadır. “Öğretmenler gelecek nesiller sizin eseriniz olacaktır.” Hz. Adem’den Hz. Muhammed’e (SAV) kadar bütün peygamberlerin yaptıkları aslında öğretmenliktir. Bunun sözlü olarak ifadesini de  son peygamber  “Ben muallim olarak gönderildim” diyerek söylemiştir. Öyleyse yaptığımız işin hangi açıdan bakarsak bakalım çok önemli, çok kutsal, bir o kadar da sorumluluğunun çok büyük olduğunu hissedelim.

Öğretmenlerimiz, bilgisiyle insanları yetiştirdiği gibi davranışlarıyla da onlara örnek olmak durumundadır. Sizin sözlü ifadelerinizle, öğrencileriniz alması gerekenlerin yüzde ellisini alır; geri kalan yüzde ellisini ise size bakarak öğrenir. Dolayısıyla öğretmenlerimizin bilgi noktasında donanımlı oldukları gibi ahlak noktasında da zirvede olması gerekmektedir.” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü tarafından düzenlenen “Bir Öğretmen Çiz” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tayip Duman’ın başkanlığını yaptığı ve emekli öğretmenler Faik Birol, Halit Çakır, Yusuf Karakaya, Hayrullah Yılmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı “Geçmişten Günümüze Anılarla Öğretmenlik Mesleği” konulu panel düzenlendi.

Panelin sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey ve Rektör Yardımcıları panele konuşmacı olarak katılan emekli öğretmenlerimize plâket taktim etti.

Program, Yozgat Belediyesi Sürmeli Türk Müziği Topluluğu’nun konseri ile sona erdi.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,827,589 Tekil Ziyaretçi