Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Kanun ve Yönetmelikler
Basında Bozok
Haber Arşivi
Bozok Bülten
Bozok Gazete
Fotoğraflarla Bozok
Tanıtım Videosu
Tanıtım Kataloğu
Logomuz
Basın Talep Formu
İş Akış Şeması
Arama
Linklerimiz
İletişim
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 35717
REKTÖRÜMÜZDEN P... 29748
ZİRAAT FAKÜLTEM... 19049
"HİCRAN" MÜZİKA... 16869
BOZOK ÜNİVERSİT... 14018
ZİRAAT FAKÜLTES... 13272
ÖĞRENCİLERE GİR... 12152
ÜNİVERSİTEMİZE ... 11912
CEHRİLİK LALESİ... 9832
KAZ YETİŞTİRİCİ... 8912
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  BAĞIMLILIK HER YÖNÜYLE ELE ...
BOĞAZLIYAN MYO GIDA İŞLEME ...
ÜNİVERSİTEMİZ REKTÖR YARDIM...
GENÇ GİRİŞİMCİLER TOPLULUĞU...
ÜNİVERSİTEMİZDE "KORE KÜLTÜ...
ÜNİVERSİTEMİZ BOLU VE KÜTAH...
ÜNİVERSİTEMİZ ZİRAAT FAKÜLT...
ÜNİVERSİTEMİZDE MÜHENDİSLİK...
İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI P...
ÜNİVERSİTEMİZDE "FETÖ VE EĞ...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 15
Duyuru Sayısı: 1826
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,689,532 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  REKTÖRÜMÜZ, PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK KONUSUNU ANLATTI  
 
Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Yozgat Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu konferans verdi.

Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programa Yozgat Valisi Kadir Çakır, Cumhuriyet Başsavcı Hasan Uçak, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, İl Jandarma Alay Komutanı Bilgehan Yeşilyurt, kurum müdürleri, sivil toplum örgüt temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.MÜFTÜ SEZİK “GENÇLER PEYGAMBERİMİZE SAHİP ÇIKTI"
Programın açılış konuşmasını yapan Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik şu ifadelere yer verdi: “Diyanet İşleri Başkanlığımız bu yılki Mevlid-i Nebi Haftası’nın temasını “Peygamber ve Gençlik” olarak belirledi. Gençler hayatımızda büyük bir önem taşımaktadır. Mevlana Celaleddin-i Rumi gençleri atlas bir kumaşa benzetmektedir. Peygamber efendimiz şöyle buyuruyor. O günlerde yaşlılar beni taşlarken, gençler bana iman ettiler. Bana sahip çıktılar. Benim dinime sahip çıktılar. Benim inandığım rabbime iman ettiler. Bu vesile ile Mevlid-i Nebi Haftası’nın hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.VALİ ÇAKIR, PEYGAMBERİMİZ “BÜTÜN CANLILARA MERHAMET GÖSTERDİ”
Yozgat Valisi Kadir Çakır’da yaptığı konuşmasında şunlara değindi; “Mevlid-i Nebi Haftası münasebeti ile bir araya gelmiş bulunuyoruz. İyi ki Rabbimiz bizi peygamber efendimize ümmet yaptı. Peygamberimiz herkese tüm canlılara merhamet gösteren bir peygamberdir. Diyanet İşleri Başkanlığı bu yıl Mevlid-i Nebi temasını gençlik üzerine kurduğu için bugün bunlardan bahsedilecek. Peygamberimiz insanlara, hayvanlara ve bitkilere davranışı ve merhametiyle tüm insanlığın önündedir. Sadece Müslümanlar değil, Müslüman olmayanlarda peygamberimize büyük saygı duyuyor. Umarım bu hafta hayırlara vesile olur.” diye konuştu.REKTÖRÜMÜZ, PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK KONUSUNU ANLATTI
Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu konferansında peygamberimizin örnek hayatından bilgiler aktararak “Peygamber Efendimiz, çocukluğundan başlamak üzere vefat edinceye kadar  hayatındaki örneklerin  her açıdan bir mümine şuur vermesi,  bir müminin dünyaya bakış açısını belirmesi, bir müminin karşılaşacağı zorluklara karşı göstereceği sabır ve çaba ile  bir müminin sevincini hangi dozda yaşayacağı açısından peygamber efendimizin hayatının her bir anı bir örnektir." dedi.

Peygamber Efendimizin söz, davranış ve uygulamalarıyla insanlık tarihinde benzeri bulunmayan bir hayat tarzı oluşturduğunu ve ortaya koyduğuna dikkat çeken Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey,  “Peygamber Efendimizin kendi gençliği de, hayatının takdir edilecek ve örnek alınacak dönemlerindendir. O, gençliğinde de toplumuna güven veren bir insan olarak “el-Emin” diye anılıyordu. Veladetiyle insanlığa kurtuluş müjdesi getiren, insanı ve insani değerleri yükselten, ahlaki erdemleri yaşayarak öğreten sevgili peygamberimizin en başta gelen vasıflarından biri güvenilir olmasıdır. O, kendisine inanan inanmayan herkesin itimat ettiği, en değerli eşyalarını emanet ettiği ve kendisinden asla bir zarar beklemediği Muhammed’ül-Emin’dir. Bir kere bile yalan söylememiş, edinilenleri korumak, verdiği sözü yerine getirmeme gibi bir durum asla söz konusu olmamıştır. Bugün gençlerimiz sahabenin Hz. Peygamber’e bağlılığını, onu sevmesini ve ona itaati örnek almalıdırlar. Gençler Hz. Peygamber’in çevresine, arkadaşlarına bağlılığını, ashabına olan şefkat ve merhametini, dostluğa verdiği önemi ve doğruluğunu kendilerine rehber edinmelidirler.

Hz. Peygamber’i gençlere anlatanlar kendileri de onun ahlakını yaşamalıdırlar.  Çünkü Peygamberimiz gençleri sever, onlara ayrı bir değer verirdi; onlar da Peygamber'imizi severlerdi. Allah'a ne kadar hamt ve şükür etsek azdır.  Bizler peygamberimizin ümmetiyiz. Ama onu tanıma ve onun sünnetine uyma noktasında da ihmallerimiz var. Bugünün anısına bu ihmalleri ortadan kaldırmaya onu tanımaya onu tanırken onu tanıdığımız vasıflarıyla örnek almaya gayret edelim.” ifadelerini kullandı.Konferansın ardından Yozgat Valisi Kadir Çakır, Rektörümüz  Prof. Dr.  Salih Karacabey’e günün anısına tablo takdim etti.

 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,689,532 Tekil Ziyaretçi