Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Kanun ve Yönetmelikler
Basında Bozok
Haber Arşivi
Bozok Bülten
Bozok Gazete
Fotoğraflarla Bozok
Tanıtım Videosu
Tanıtım Kataloğu
Logomuz
Basın Talep Formu
İş Akış Şeması
Arama
Linklerimiz
İletişim
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 35716
REKTÖRÜMÜZDEN P... 29748
ZİRAAT FAKÜLTEM... 19049
"HİCRAN" MÜZİKA... 16869
BOZOK ÜNİVERSİT... 14018
ZİRAAT FAKÜLTES... 13272
ÖĞRENCİLERE GİR... 12152
ÜNİVERSİTEMİZE ... 11912
CEHRİLİK LALESİ... 9832
KAZ YETİŞTİRİCİ... 8912
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  BAĞIMLILIK HER YÖNÜYLE ELE ...
BOĞAZLIYAN MYO GIDA İŞLEME ...
ÜNİVERSİTEMİZ REKTÖR YARDIM...
GENÇ GİRİŞİMCİLER TOPLULUĞU...
ÜNİVERSİTEMİZDE "KORE KÜLTÜ...
ÜNİVERSİTEMİZ BOLU VE KÜTAH...
ÜNİVERSİTEMİZ ZİRAAT FAKÜLT...
ÜNİVERSİTEMİZDE MÜHENDİSLİK...
İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI P...
ÜNİVERSİTEMİZDE "FETÖ VE EĞ...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 13
Duyuru Sayısı: 1826
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,689,499 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN HİMAYELERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN "FİDANLAR, FİDANLARLA BÜYÜYOR" PROJESİ KAPSAMINDA YOZGAT'TA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU  
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde gerçekleştirilen “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” projesi kapsamında ülke genelinde başlatılan fidan dikim seferberliği kapsamında Yozgat Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampüs alanında belirlenen orman arazisinde bin 500 adet fidan öğrenciler tarafından dikildi.


Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor’ projesi kapsamında Yozgat Bozok Üniversitesi Kampüs alanına öğrenciler tarafından bin 500 dikimi gerçekleşti. Üniversitemiz yerleşke alanı içerisinde gerçekleştirilen fidan dikim programına Yozgat Valisi Kadir Çakır, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Tarım ve Orman Bakanlığı Yozgat İl Müdürü Ziyaattin Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, çevreye karşı duyarlılığını artırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte toprakla buluşan fidanlara öğrenciler can suyu verdi.


Program sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Yozgat Valisi Kadir Çakır, il genelinde bin 500 fidanı toprakla buluşturduklarını söyleyerek “Bugün Türkiye genelinde 81 ilimizde fidan dikimi oldu. Türkiye’mizde, ilk ve ortaokulda okuyan yaklaşık 10 milyon öğrencimiz var. Çok genç ve dinamik bir nüfusumuz var. Bir ülkenin en büyük zenginliği de bu olsa gerek. Bu gençlerimizi Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı birlikte bir protokol yaparak fidanlarla tanıştırmak, buluşturmak istedi. Bu kapsamda Yozgat ilimizde 42 bin tane ilk ve ortaokulda okuyan öğrencimiz var. Bugün merkezimizde ve ilçemizde bin 500 öğrencimiz fidanla buluştu. Bu bin 500 ile başladı, inşallah bu sayıyı 42 bine tamamlayacağız. İnşallah ağaçlarımızın hepsi tutar ve yeni yeni fidanlar oluşur. Bu kampanyaya yakın ilgi gösteren çalışma arkadaşlarımıza, öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.


Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey ise “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” projesi kapsamında üniversitemizin alanının tercih edilmiş olması ve ilimizdeki ortaöğretim öğrencilerinin buradaki ağaç dikme törenine katılması bizleri mutlu etti.” şeklinde konuştu. Öğrenciler ise kendi elleri ile fidan dikmekten duyduğu mutluluğu ifade etti.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,689,499 Tekil Ziyaretçi