Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Kanun ve Yönetmelikler
Basında Bozok
Haber Arşivi
Bozok Bülten
Bozok Gazete
Fotoğraflarla Bozok
Tanıtım Videosu
Tanıtım Kataloğu
Logomuz
Basın Talep Formu
Arama
Linklerimiz
İletişim
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 34686
REKTÖRÜMÜZDEN P... 28643
ZİRAAT FAKÜLTEM... 18089
"HİCRAN" MÜZİKA... 15972
BOZOK ÜNİVERSİT... 13072
ZİRAAT FAKÜLTES... 12293
ÖĞRENCİLERE GİR... 11290
ÜNİVERSİTEMİZE ... 11038
CEHRİLİK LALESİ... 8601
KAZ YETİŞTİRİCİ... 8015
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  ÜNİVERSİTEMİZ BOLU VE KÜTAH...
ÜNİVERSİTEMİZ ZİRAAT FAKÜLT...
ÜNİVERSİTEMİZDE MÜHENDİSLİK...
İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI P...
ÜNİVERSİTEMİZDE "FETÖ VE EĞ...
BİLİMSEL ARAŞTIRMA VE YAYIN...
YOZGAT CUMHURİYET BAŞSAVCIS...
DİJİTAL ÇAĞDA ELEŞTİREL MED...
ÜNİVERSİTEMİZDE 24 KASIM ÖĞ...
MİNİKLERDEN REKTÖRÜMÜZE ANL...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 12
Duyuru Sayısı: 1821
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,447,110 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  ÜNİVERSİTEMİZ TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ GİYDİ  
 

Üniversitemiz 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde Tıp Fakültesi’ni kazanan 82 doktor adayı öğrenci önlüklerini giyerek meslekleri yolunda ilk adımı attı.

Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Beyaz Önlük Giyme Töreni’ne Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol     Akın, Prof. Dr. Bülent Çiftçi, Prof. Dr. Fuat Köksal, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Arif Osman Tokat, Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Mahmut Kılıç, Fakülte Dekanları, Tıp Fakültesi öğretim üyeleri, Tıp Fakültesi öğrencilerimiz ve velileri katıldı.


Programın açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu Üniversitemiz Tıp Fakültesi’nin genel ve fiziki durumu hakkında bilgiler verdi. Prof. Dr. Çiçekçioğlu, Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleşerek öğrencilerimizin hayatlarının çok önemli bir dönüm noktası olarak kabul edecekleri beyaz önlük töreni ile yüksek öğretim hayatı ve mesleklerine ilk adımı attıklarını belirterek şunları söyledi: “Beyaz Önlük ile sevgili öğrencilerimize artık yeni bir döneme girdiklerini ve çok çalışarak bunu ömür boyu vicdanın, temiz ahlakın ve dürüstlüğün bir simgesi olarak üzerlerinde gururla taşıyacaklarını işin başında hatırlatmayı amaçlıyoruz. Bu vesile ile sevgili öğrencilerimiz, vicdanınızın da önlüğünüzün de ömür boyu bembeyaz kalmasını dilerim.”


İnsan hayatında önemli anlar ve dönüm noktaları olduğunu, meslek ve mesleğe başlangıcın da bunlardan bir tanesi olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, “Doktorluk gibi önemli ve kutsal bir mesleğe adım atan öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin Yozgat Bozok Üniversitesi’nde nitelikli ve kaliteli bir eğitim-öğretim alması için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” dedi.


Bu yıl yeni morfoloji binasında Tıp Fakültesi öğrencilerinin eğitim-öğretime başlayacaklarını belirterek, Tıp Fakültesi’nin gelişim süreci hakkında bilgiler veren Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey: “Başarmak istediğiniz zaman başaracağınıza inanıyorum. Bu noktada genç doktor adaylarımıza bir şey söylemek istiyorum. Hayatta ne olmak istiyorsanız mutlaka olursunuz. Başarmak istediğiniz şeyi mutlaka başarırsınız; yeter ki başarının şartlarını yerine getirin. İnsanlar, idealleri adına çalıştıkları kadar başarılı olurlar. Sizler de çok çalışıp başarılı olacaksınız. Kaybettiğiniz her an, her saniye bizim geleceğimizden çaldığınız bir zaman dilimidir. Bu herkes için geçerlidir. Şunu da yapsaydım dememek için zamanımızı buna göre değerlendirelim. Bu ülkeye, insanlığa iyi bir tabip olarak yetişebilmeniz için bütün öğretim üyesi arkadaşlarım ellerinden gelen gayreti göstereceklerini biliyor ve inanıyorum. Yeter ki siz öğrenmek için çabalayın. Bizler de üniversite yönetimi olarak sizlerin iyi bir eğitim alabilmesi ve eğitim hayatınızı kolaylaştırmak için elimizden geleni yapacağız, yapmak durumundayız.


Rektörümüz konuşmasının sonunda  “Beyaz önlük çok önemli, beyaz önlüğün kirletilmemesi beyaz önlüğün kendisinden daha önemli. Giyeceğiniz beyaz önlüğün hayatınız boyunca gönül dünyanızla birlikte tertemiz kalmasını diliyor, törenin hem Tıp Fakültemiz hem de sevgili öğrencilerimiz ve velilerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından daha önce Üniversitemiz Tıp Fakültesi’nde görev yapmış öğretim üyelerine plaket takdimi yapıldı.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi’nde 2018-2019 eğitim-öğretim yılında ders başı yapan toplam 82 doktor adayı "Beyaz Önlük Giyme Töreni” ile önlüklerini giymenin mutluluğunu yaşadı. Program, günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,447,110 Tekil Ziyaretçi