Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Kanun ve Yönetmelikler
Basında Bozok
Haber Arşivi
Bozok Bülten
Bozok Gazete
Fotoğraflarla Bozok
Tanıtım Videosu
Tanıtım Kataloğu
Logomuz
Basın Talep Formu
İş Akış Şeması
Arama
Linklerimiz
İletişim
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 35716
REKTÖRÜMÜZDEN P... 29748
ZİRAAT FAKÜLTEM... 19048
"HİCRAN" MÜZİKA... 16868
BOZOK ÜNİVERSİT... 14017
ZİRAAT FAKÜLTES... 13271
ÖĞRENCİLERE GİR... 12152
ÜNİVERSİTEMİZE ... 11911
CEHRİLİK LALESİ... 9832
KAZ YETİŞTİRİCİ... 8911
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  BAĞIMLILIK HER YÖNÜYLE ELE ...
BOĞAZLIYAN MYO GIDA İŞLEME ...
ÜNİVERSİTEMİZ REKTÖR YARDIM...
GENÇ GİRİŞİMCİLER TOPLULUĞU...
ÜNİVERSİTEMİZDE "KORE KÜLTÜ...
ÜNİVERSİTEMİZ BOLU VE KÜTAH...
ÜNİVERSİTEMİZ ZİRAAT FAKÜLT...
ÜNİVERSİTEMİZDE MÜHENDİSLİK...
İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI P...
ÜNİVERSİTEMİZDE "FETÖ VE EĞ...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 10
Duyuru Sayısı: 1826
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,689,386 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. SALİH KARACABEY’İN ÜLKEMİZE YÖNELİK EKONOMİK SALDIRILARLA İLGİLİ AÇIKLAMASI  
 
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, "Tarih boyunca daha ağır koşullar altında çok daha büyük badireleri başarıyla atlatan Büyük Türk Milleti, küresel güçlerin giriştiği ekonomik saldırıları da bertaraf etmeyi bilecektir." dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Türkiye'nin daima yıkıcı ve bölücü girişimlerle karşı karşıya bırakıldığını belirterek, dış güçlerin ve içerideki işbirlikçilerinin farklı dönemlerde farklı planları devreye sokmak suretiyle ülkeyi dize getirmeye çalıştıklarını kaydetti.
Türk Milletinin bu saldırılara daha büyük bir dirençle karşılık verdiğini ve her defasında galip gelmeyi başardığını ifade eden Prof. Dr. Karacabey, şunları söyledi: "Ülkemizin, günümüzde karşı karşıya olduğu saldırıları, üzerimizde oynanan oyunları; tam manasıyla idrak edebilmemiz için tarihin derinliklerine bakmamız gerekiyor. İslam dünyasının ve mazlum milletlerin bayraktarlığını yapmak gibi ağır ve bir o kadar da sorumluluk gerektiren bir misyonu üstlenmenin sonucu olarak, dış güçlerin ve şer cephesinin daima hedefinde yer alıyoruz. Bu güçler kimi zaman doğrudan, kimi zaman içimize yerleştirdikleri hainleri harekete geçirmek suretiyle bizi bölmeye, diz çöktürmeye çalışıyorlar. Ülkemizde son dönemlerde yaşanan sokak eylemleri, hain darbe girişimi ve bugünlerde yaşanan ekonomik saldırılar; tarih boyunca yüklenmiş olduğumuz bu misyonun; günümüzde yeniden hayat bulmaya başlamasının yarattığı korku ve öfkenin ürünüdür. Bu saldırıları yapanlar bilmelidir ki tarih boyunca daha ağır koşullar altında, çok daha büyük badireleri başarıyla atlatan Büyük Türk Milleti, küresel güçlerin topyekûn giriştiği bu ekonomik saldırıları da bertaraf etmeyi bilecektir."

Ülkenin içinde bulunduğu hassas süreçlerde milli birlik ve beraberliğin önemine değinen Prof. Dr. Karacabey, ülke bağımsızlığının önemini bilen her Türk vatandaşının bu süreçte kayıtsız şartsız Devletinin yanında olması gerektiğini vurgulayarak, "Ekonomimize ve bağımsızlığımıza karşı yürütülen bu alçak saldırılar karşısında, Yozgat Bozok Üniversitesi olarak üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu ilan ediyoruz." diye konuştu.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,689,386 Tekil Ziyaretçi