Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Kanun ve Yönetmelikler
Basında Bozok
Haber Arşivi
Bozok Bülten
Bozok Gazete
Fotoğraflarla Bozok
Tanıtım Videosu
Tanıtım Kataloğu
Logomuz
Arama
Linklerimiz
İletişim
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 34422
REKTÖRÜMÜZDEN P... 28382
ZİRAAT FAKÜLTEM... 17829
"HİCRAN" MÜZİKA... 15751
BOZOK ÜNİVERSİT... 12832
ZİRAAT FAKÜLTES... 12055
ÖĞRENCİLERE GİR... 11070
ÜNİVERSİTEMİZE ... 10815
CEHRİLİK LALESİ... 8343
KAZ YETİŞTİRİCİ... 7787
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  ÜNİVERSİTEMİZDE 10 KASIM AT...
REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH ...
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ...
AKDAĞMADENİ MYO'DA "KARİYER...
4.ADLİ HEMŞİRELİK, 3.ADLİ S...
GİRİŞİMCİLİK VE ÜNİVERSİTE-...
VALİ KEMAL YURTNAÇ'TAN REKT...
ANAYASA MAHKEMESİ BAŞKANI P...
ÜNİVERSİTEMİZDE I. BOZOK UL...
"HEKİME KARŞI ŞİDDETE HAYIR...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 15
Duyuru Sayısı: 1807
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,411,073 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  BOZOK ÜNİVERSİTESİ SENATOSU ABD VE İSRAİL'İ KINADI  
 
Bozok Üniversitesi Senatosu, Kudüs’te önceki gün ABD elçiliği açılışı sırasında İsrail’in Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği katliamı şiddet ve nefretle kınadı.Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey senato öncesinde kınama kararını senato üyelerine okudu.

“ABD uluslararası hukuk, BM kararları, tarihi ve sosyal gerçekleri görmezden gelerek Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımak suretiyle sadece Ortadoğu’yu istikrarsızlık ve kaosa davetiye çıkarmakla kalmamış, uzun vadede dünya barışını tehdit eden bir davranış sergilemiştir. Bu meşum kararın Nekbe/ Felaket gününün 70.yıldönümüne denk getirilmesi, olayın ne kadar büyük bir tahrik ve provokasyon boyutu içerdiğini gözler önüne sermektedir.

ABD yönetimi büyükelçiliğini Kudüs’e nakletmek suretiyle bölgede gerçekten barışı istediğini defalarca ortaya koyan Filistin yönetimini ve halkını yok saymıştır. Bütün Müslümanların kırmızı çizgisi olan bu toprakların gerçek sahiplerini her türlü işkence ve katliama maruz bırakarak yüzlerce yıllık vatan topraklarını işgal eden, abluka altına alma ve yasadışı yerleşim yerleri açma uygulamalarıyla çözüme yönelik taahhütleri çiğneyen, üstelik BM kararlarını sistematik şekilde defalarca ihlal eden İsrail yönetimini ise mükâfatlandırmıştır. İnsanlık vicdanı Filistinli kardeşlerimize yapılan bu haksızlıkları asla affetmeyecektir.

Bütün semavi dinlerin kutsallarını bağrında taşıyan Kudüs’ün barışın, huzurun ve insana saygının merkezi olarak korunması gerekirken; kaos, kargaşa ve vahşetin odağı haline dönüştürülmeye çalışılması insanlığın geleceği adına bir tehdittir.21.Yüzyılın ilk çeyreğinde ve haçlı zihniyeti içerisinde yürütülen katliamın faillerini ve ortaklarını lanetliyoruz. Masum Filistin halkının haklarının Siyonist İsrail tarafından yıllardır sürekli olarak ihlal edilmesi, en temel özgürlüklerinden mahrum bırakılması ve son olarak bu katliam karşısında insanlığın; gür bir sesle ve topyekûn biçimde dur dememesi kabul edilebilir bir durum değildir.

Bozok Üniversitesi olarak insanlığın huzuru ve barışına katkı sunacak değerleri barındıran Kudüs’ün ABD tarafından İsrail’in başkenti olarak ilan edilmesini ve İsrail’in yaptığı katliamı telin ediyoruz. Dünya üzerindeki bütün Müslümanları, mazlum milletleri ve vicdan sahibi herkesi derinden yaralayan bu tutumun kabul edilemeyeceğini ifade ediyoruz.

İsrail’in insanlık dışı katliamında Filistin hükümetinin ve halkının haklı davalarında yanlarında olduğumuzu beyan ediyor,   hayatını kaybeden masum Filistinli kardeşlerimize Allahtan rahmet, tüm İslam alemine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Bozok Üniversitesi Senatosu
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,411,073 Tekil Ziyaretçi