Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 32271
REKTÖRÜMÜZDEN P... 23878
ZİRAAT FAKÜLTEM... 15798
"HİCRAN" MÜZİKA... 13824
BOZOK ÜNİVERSİT... 10743
ZİRAAT FAKÜLTES... 9943
ÖĞRENCİLERE GİR... 9149
ÜNİVERSİTEMİZE ... 8890
CEHRİLİK LALESİ... 6225
KAZ YETİŞTİRİCİ... 5893
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  ÜNİVERSİTEMİZDE "TÜRKİYE D...
ÜNİVERSİTEMİZDE TUBİTAK DES...
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTEMİZ...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ SENATOSU...
BEYAZ MELEKLER GÖNÜLLERİNCE...
KASAUM’DAN ANNELER GÜNÜNE Ö...
GELENEKSEL OKÇULUK YARIŞMAS...
ÖĞRENCİLER MEZUNİYET SEVİNC...
ÜNİVERSİTEMİZDE MEZUNİYET C...
ÜNİVERSİTEMİZ 11.BAHAR ŞENL...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 14
Duyuru Sayısı: 1751
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,141,779 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  BOZOK ÜNİVERSİTESİ SENATOSU ABD VE İSRAİL'İ KINADI  
 
Bozok Üniversitesi Senatosu, Kudüs’te önceki gün ABD elçiliği açılışı sırasında İsrail’in Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği katliamı şiddet ve nefretle kınadı.Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey senato öncesinde kınama kararını senato üyelerine okudu.

“ABD uluslararası hukuk, BM kararları, tarihi ve sosyal gerçekleri görmezden gelerek Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımak suretiyle sadece Ortadoğu’yu istikrarsızlık ve kaosa davetiye çıkarmakla kalmamış, uzun vadede dünya barışını tehdit eden bir davranış sergilemiştir. Bu meşum kararın Nekbe/ Felaket gününün 70.yıldönümüne denk getirilmesi, olayın ne kadar büyük bir tahrik ve provokasyon boyutu içerdiğini gözler önüne sermektedir.

ABD yönetimi büyükelçiliğini Kudüs’e nakletmek suretiyle bölgede gerçekten barışı istediğini defalarca ortaya koyan Filistin yönetimini ve halkını yok saymıştır. Bütün Müslümanların kırmızı çizgisi olan bu toprakların gerçek sahiplerini her türlü işkence ve katliama maruz bırakarak yüzlerce yıllık vatan topraklarını işgal eden, abluka altına alma ve yasadışı yerleşim yerleri açma uygulamalarıyla çözüme yönelik taahhütleri çiğneyen, üstelik BM kararlarını sistematik şekilde defalarca ihlal eden İsrail yönetimini ise mükâfatlandırmıştır. İnsanlık vicdanı Filistinli kardeşlerimize yapılan bu haksızlıkları asla affetmeyecektir.

Bütün semavi dinlerin kutsallarını bağrında taşıyan Kudüs’ün barışın, huzurun ve insana saygının merkezi olarak korunması gerekirken; kaos, kargaşa ve vahşetin odağı haline dönüştürülmeye çalışılması insanlığın geleceği adına bir tehdittir.21.Yüzyılın ilk çeyreğinde ve haçlı zihniyeti içerisinde yürütülen katliamın faillerini ve ortaklarını lanetliyoruz. Masum Filistin halkının haklarının Siyonist İsrail tarafından yıllardır sürekli olarak ihlal edilmesi, en temel özgürlüklerinden mahrum bırakılması ve son olarak bu katliam karşısında insanlığın; gür bir sesle ve topyekûn biçimde dur dememesi kabul edilebilir bir durum değildir.

Bozok Üniversitesi olarak insanlığın huzuru ve barışına katkı sunacak değerleri barındıran Kudüs’ün ABD tarafından İsrail’in başkenti olarak ilan edilmesini ve İsrail’in yaptığı katliamı telin ediyoruz. Dünya üzerindeki bütün Müslümanları, mazlum milletleri ve vicdan sahibi herkesi derinden yaralayan bu tutumun kabul edilemeyeceğini ifade ediyoruz.

İsrail’in insanlık dışı katliamında Filistin hükümetinin ve halkının haklı davalarında yanlarında olduğumuzu beyan ediyor,   hayatını kaybeden masum Filistinli kardeşlerimize Allahtan rahmet, tüm İslam alemine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Bozok Üniversitesi Senatosu
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,141,779 Tekil Ziyaretçi