Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Kanun ve Yönetmelikler
Basında Bozok
Haber Arşivi
Bozok Bülten
Bozok Gazete
Fotoğraflarla Bozok
Tanıtım Videosu
Tanıtım Kataloğu
Logomuz
Basın Talep Formu
İş Akış Şeması
Arama
Linklerimiz
İletişim
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 35427
REKTÖRÜMÜZDEN P... 29395
ZİRAAT FAKÜLTEM... 18804
"HİCRAN" MÜZİKA... 16663
BOZOK ÜNİVERSİT... 13777
ZİRAAT FAKÜLTES... 13015
ÖĞRENCİLERE GİR... 11969
ÜNİVERSİTEMİZE ... 11719
CEHRİLİK LALESİ... 9344
KAZ YETİŞTİRİCİ... 8701
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  BAĞIMLILIK HER YÖNÜYLE ELE ...
BOĞAZLIYAN MYO GIDA İŞLEME ...
ÜNİVERSİTEMİZ REKTÖR YARDIM...
GENÇ GİRİŞİMCİLER TOPLULUĞU...
ÜNİVERSİTEMİZDE "KORE KÜLTÜ...
ÜNİVERSİTEMİZ BOLU VE KÜTAH...
ÜNİVERSİTEMİZ ZİRAAT FAKÜLT...
ÜNİVERSİTEMİZDE MÜHENDİSLİK...
İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI P...
ÜNİVERSİTEMİZDE "FETÖ VE EĞ...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 12
Duyuru Sayısı: 1826
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,526,722 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  ÜNİVERSİTEMİZDE MEZUNİYET COŞKUSU  
 
Üniversitemizde 2017-2018 eğitim - öğretim döneminde lisans ve ön lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz düzenlenen mezuniyet töreniyle diplomalarını aldı.Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu İl Garnizon Komutanı Jan. Alb. Bilgehan Yeşilyurt, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın ve Prof. Dr. Hikmet Şelli Aybar, Üniversitemiz Genel Sekreteri Doç. Dr. Mahmut Kılıç, fakülte dekanları, daire müdürleri,  sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretim elemanları, öğrenci yakınları ve öğrenciler katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mezuniyet töreni Üniversitemiz halkoyunları ekibinin gösterisi ile devam etti.2017-2018 eğitim - öğretim dönemi Fakülte ve Yüksekokullar birincisi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Semanur Bayram mezun olan öğrenciler adına konuşma yaptı. Bayram konuşmasında: “ Bizim için eğitim hayatımızın en önemli basamağı üniversite yıllarımız olmuştur. Seçtiğimiz meslekte bize başarılı olmamızın yolu Bozok Üniversitesi’nde gösterilmiştir. Bozok Üniversitesi akademik anlamda kendimizi geliştirmemiz için bize büyük fırsat tanımıştır. Bütün öğrenci arkadaşlarım ve ben bu fırsatı değerlendirebilmek için elimizden gelen gayreti göstermeye çalıştık. Bozok Üniversitesi akademik anlamdaki etkinliklerin, bilimsel şölenlerin, sempozyumların yanı sıra sosyal aktiviteler açısından da bize pek çok imkânlar tanımıştır. Tabi ki her son aynı zamanda bir başlangıçtır. Eğitimin ise hiçbir zaman sonu olmaz. Bu anlamda bu mezuniyet belgemizin yüksek lisans ve doktorada bizlere kapı aralayacağını umut ediyorum” dedi.Bozok Üniversitesinde 55 yaşında başladığı eğitim öğretim hayatını 60 yaşında tamamlamanın mutluluğunu ve sevincini yaşayan İlahiyat Fakültesi öğrencisi Hülya İpek  şunları söyledi: “Okumanın yaşı vakti ve zamanı yok. Ben azmettim çok çalıştım ve başardım. Bügün mezuniyet sevinci yaşıyorum. Bizlere bu fırsatı tanıyan ve kaliteli eğitim almamıza vesile olan başta Rektörümüz olmak üzere hocalarımıza teşekkür ediyor, mezun olan tüm arkadaşlarıma bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey konuşmasında insan hayatında önemli bir dönüm noktası olan  mezuniyetin önemine dikkat çekerek : “   Bugün aramızdan mezun olacak kardeşlerimiz hayatlarında bir dönemi tamamladılar ve  yeni bir döneme başlıyorlar. Öğrencilerimiz eğitimlerini başarı ile tamamdılar. Ümit ve temenni ediyoruz ki gelecekleri de hep başarılı olsun ve hayatlarında arzu ettikleri her şeyi başarsınlar” dedi.

Mezuniyet heyecanı yaşayan öğrencilerimize seslenen Rektörümüz Prof.Dr.Salih Karacabey: “Üniversitemizde 55 yaşında eğitme başlayan ve 60 yaşında mezun olan öğrencimiz Hülya İpek, okumanın yaşının olmadığını ve azmin elinden hiçbir şeyin  kurtulmadığının en güzel kanıtıdır. Bu bizim geleceğimiz açısından çok önemlidir. Üniversitemizden mezun olan kardeşlerimiz bugün mezun oluyorsunuz; ama hayatınızda okuma ve çalışmanın süresi bitmiyor. Hayatta emekli olunmayan  tek şey okumaktır. Dolayısıyla bundan sonraki hayatınızda da sürekli okuyacak ve kendinizi geliştireceksiniz” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey konuşmasının sonunda mezun olacak öğrencilere ülkeleri için çok çalışmaları gerektiğinin altını çizerek  “Şunu unutmamamız gerekiyor. Biz aynı zamanda bir medeniyetin temsilcisiyiz ve bu medeniyet aynı zamanda dünyaya ışık tutacak bir medeniyettir.  Birde kültür ve değerlerimiz var. Mezun olduktan sonra kendimize ait kültür ve değerlerimizi korumak bu ülke için çalışmak ve her türlü fedakârlığa katlanmak zorundayız.  Bu vatanı bize bu toprakları bize vatan yapmak için geçmişte ecdadımız can verdi. Bugünde bu ülkeyi bizim olarak muhafaza etmek için şehit olan kardeşlerimiz var. Onlar bu ülke için şehit olurken , en değerli varlıkları canlarını feda ederken bizimde bir şey yapmamız gerekiyor. Çalışmak, çalışmak ve çok çalışmak. Mezuniyetiniz hayırlı olmasını temenni  ediyor.  Bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum.Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç : “Ülkemizin yetişmiş insan gücüne Yozgat’ta Yükseköğrenimlerini başarı ile tamamlayan önemli değerler gönderiyoruz. Yozgat’ta daha fazla üniversite öğrencisini konuk edeceğiz. Eğitimlerini verip sonra ülkemize memleketimize hizmetleri için bu öğrencileri buradan göndereceğiz. Ailelerimizin ve çocuklarımızın  bugün çok mutlu günleri. Zira bir çocuk kolay büyümüyor. Bunların ilk, orta, lisesi,  üniversiteyi kazanması derken üniversiteyi bitirmesi  ve akabinde işe girmeleri aileleri ve kendileri için büyük bir mutluluk. Mezun olan gençlerimiz yerli ve milli kalın. Ülkenizi ve insanınızı sevin  ve daima başarılı olun. Mezuniyetiniz hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.Konuşmaların ardından fakülte ve yüksek okullarında birinci olan öğrenciler yaş kütüklerine isim plakalarını çaktı.Dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesinden sonra mezun öğrenciler kep fırlatarak mezuniyetlerini coşkuyla kutladı.

 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,526,722 Tekil Ziyaretçi