Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 33123
REKTÖRÜMÜZDEN P... 25950
ZİRAAT FAKÜLTEM... 16647
"HİCRAN" MÜZİKA... 14608
BOZOK ÜNİVERSİT... 11558
ZİRAAT FAKÜLTES... 10787
ÖĞRENCİLERE GİR... 9916
ÜNİVERSİTEMİZE ... 9659
CEHRİLİK LALESİ... 7057
KAZ YETİŞTİRİCİ... 6671
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH ...
KAHRAMAN ŞEHİT ÖMER HALİSDE...
ÜNİVERSİTEMİZDE 15 TEMMUZ D...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ...
YOZGAT İL MÜFTÜSÜ VE BERABE...
ÜNİVERSİTEMİZDE YÜKSEKÖĞRET...
ÜNİVERSİTEMİZDEN YOZGAT'IN ...
ÜNİVERSİTEMİZ ZİRAAT FAKÜL...
YOZGAT KÜSİ (KAMU-ÜNİVERSİT...
ÜNİVERSİTEMİZDE BAYRAMLAŞMA...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 9
Duyuru Sayısı: 1769
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,227,699 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  ÜNİVERSİTEMİZ 11. BAHAR ŞENLİKLERİ BAŞLADI  
 
Üniversitemiz 11.  Bahar Şenliği etkinlikleri başladı. Bu yıl 07 Nisan-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında, bir dizi etkinlikle kutlanacak olan Bahar Şenlikleri Kentpark önünden bisikletli bayrak yürüyüşü ile başladı.Yimpaş Alışveriş ve Kültür Merkezi önünden Yozgat Belediyesi Mehter Takımı eşliğindeki kortej yürüyüşü ile devam etti.Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlama etkinliklerine Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan,  Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bülent Çiftçi, Prof. Dr. Şenol Akın, fakülte dekanları, daire müdürleri, öğretim elemanları, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlama etkinlikleri Yozgat Belediyesi Mehteran Takımı konseri ile devam etti.Üniversitemiz 11.  Bahar Şenliği’nin açılış programında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey Türkiye’mizdeki genç üniversitelerden biri olan Bozok Üniversitesi kuruluşunun 12., bahar şenliklerinin ise 11. yılını idrak ettiklerini belirterek 11. Bahar Şenliğini Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda başlatarak şehir ile üniversitenin bütünleşmesi ve bu anlamda  farkındalığın oluşmasını arzuladıklarını söyledi.Üniversitemizde spor şenlikleri adı altında fakülte, yüksekokulu ve meslek yüksekokullarından  çok sayıda öğrencilerin farklı müsabakalara katıldığını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey sonraki yıllarda fakülte olması hedeflenen  Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu ‘nun Yozgat’taki sportif faaliyetlerin hız kazanması anlamında  büyük katkısı olacağını ifade etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey konuşmasının sonunda Üniversitemiz 11.  Bahar Şenliklerinin hem üniversitemiz hem de şehrimiz için hayırlı olmasını temennilerinde bulundu.Bahar şenliğinde konuşan Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi 11. Bahar Şenliğinin güzel geçmesi temennisinde bulunarak, Bozok Üniversitesi’nin şehrin sosyal ve kültürel hayatına çok büyük katkılar verdiğini dile getirdi. Belediye Başkanı Arslan üniversitenin bahar şenliklerini şehir merkezinde yapıyor olmasının şehir ve üniversite bütünleşmesine yönelik farkındalık kazandırması açısından son derece önemli olduğunu belirterek şehrinde buna daha çok katkı sağlaması gerektiğini sözlerine ekledi.Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç üniversitelerin her şehir için önemli olduğunu vurguladığı konuşmasında şunları söyledi: “Üniversite bir şehirde, bir yörede değişimi başlatan en önemli unsurlardan bir tanesidir. Üniversiteler şehirlerin gelişimi için ekonomik ve sosyal hayatı için önemli bir argümandır. Bu maksatla şehir ve üniversitenin beraber işbirliği içerisinde şehrin kalkınması ve halkta heyecan uyandırması için çeşitli yatırımların yapılması gerektiğini düşünüyorum. Şu an elimizde 18 bin üniversite öğrenci var. Bu 18 bin üniversite öğrencisini on ile çarparsanız yaklaşık 200 bin  öğrenci eder. İşte bu 200 bin kişi Yozgatlı olmadığı halde Yozgat’ı takip ediyor demektir. Yozgat’taki sosyal hayat nasıl? Üniversite öğrencilerine halk nasıl davranıyor? Üniversite öğrencileriyle halk arasında nasıl bir iletişim var? Bütün bunlar Yozgat’ın geleceği için önemli adımlardır. Lokantasından tutun kafesine, kütüphanesine, kitapçısına ve esnafına kadar herkesin Yozgat’ın üniversite öğrencisine sahip çıkması gerekir. Çünkü bu öğrenciler bir değerdir. Hem Yozgat’ın gelişmesi hem yeni bir bakış açısın oluşması  hem de Yozgat’ın  tanıtımı açısından çok büyük bir değerdir. Eğer bu öğrenciler buradan olumsuz yargılarla giderlerse  biz istediğimiz kadar binaları süsleyelim buralarda faaliyetler yapalım; ama buradan 200 bin kişi Yozgat hakkında olumlu duygularla buradan ayrılırlarsa işte o zaman Yozgat dışa açılacaktır anlamı çıkar”


Etkinlik, şenlik meşalesinin yakılması halk oyunları gösterisi ve geçen hafta tamamlanan 11. Spor Şenlikleri müsabakalarında dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarının verilmesi ile sona erdi.Bu yıl 11.’si düzenlenen Bahar Şenliklerimiz Erdoğan Akdağ Kampüsü’nde yapılan çok sayıda sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle 11 Mayıs tarihine  kadar devam ediyor.

 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,227,699 Tekil Ziyaretçi