Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Kanun ve Yönetmelikler
Basında Bozok
Haber Arşivi
Bozok Bülten
Bozok Gazete
Fotoğraflarla Bozok
Tanıtım Videosu
Tanıtım Kataloğu
Logomuz
Basın Talep Formu
Arama
Linklerimiz
İletişim
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 34686
REKTÖRÜMÜZDEN P... 28643
ZİRAAT FAKÜLTEM... 18089
"HİCRAN" MÜZİKA... 15972
BOZOK ÜNİVERSİT... 13072
ZİRAAT FAKÜLTES... 12293
ÖĞRENCİLERE GİR... 11290
ÜNİVERSİTEMİZE ... 11038
CEHRİLİK LALESİ... 8601
KAZ YETİŞTİRİCİ... 8015
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  ÜNİVERSİTEMİZ BOLU VE KÜTAH...
ÜNİVERSİTEMİZ ZİRAAT FAKÜLT...
ÜNİVERSİTEMİZDE MÜHENDİSLİK...
İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI P...
ÜNİVERSİTEMİZDE "FETÖ VE EĞ...
BİLİMSEL ARAŞTIRMA VE YAYIN...
YOZGAT CUMHURİYET BAŞSAVCIS...
DİJİTAL ÇAĞDA ELEŞTİREL MED...
ÜNİVERSİTEMİZDE 24 KASIM ÖĞ...
MİNİKLERDEN REKTÖRÜMÜZE ANL...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 11
Duyuru Sayısı: 1821
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,447,056 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  III. ULUSLARARASI BOZOK SEMPOZYUMU SONA ERDİ  
 
Bozok Üniversitesi tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Bozok Sempozyumu gerçekleştirilen kapanış oturumuyla sona erdi.Ulusal ve uluslararası çapta bilimsel etkinliklere büyük önem veren Bozok Üniversitesi, 2016 yılından itibaren gerçekleştirilen Uluslararası Bozok Sempozyumu’nun üçüncüsünü ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Ana temanın ‘Bölgesel Kalkınma ve Sosyo-Kültürel Yapı’nın sempozyumda , 43 farklı üniversiteden katılan 160 akademisyen 192 tebliğ sundu.


Sempozyum boyunca, Yozgat ve çevresinin geçmişten günümüze sosyo-ekonomik durumu, kırsal göç ve bölgesel kalkınma, yerel ekonomik gelişmenin şehir kültürüne etkileri, sağlık ekonomisinin bölgesel durumu, üniversite-şehir ilişkilerinin ekonomik analizi, tarımsal faaliyetler ve istihdam olanakları, bölgesel kalkınmaya yönelik somut öneriler, bölgedeki endüstriyel faaliyetler ve onlardan kaynaklanan ekolojik sorunlar masaya yatırıldı.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nin farklı salonlarında, eş zamanlı olarak, iki gün süren sempozyumun değerlendirme ve kapanış oturumuna Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, eşi Beyza Karacabey, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın ve çok sayıda akademisyen katıldı.Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey  bilim şölenine  katılan bilim insanlarına teşekkür ederek, bundan sonra da uluslararası nitelikte bilimsel etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam edeceklerini, bunun Bozok Üniversitesi’nde bir gelenek haline geleceğini kaydetti.

Üniversitelerin anayasadaki yeri gereği  bilimsel açıdan özgür olan yerler olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, akademisyenlerin  alanıyla ilgili bilimsel kanaatlerini açıklamakta kesinlikle hür ve özgür olan kişilerdir dedi. Rektörümüz konuşmasının devamında : “Biz akademisyenlerin kendi alanımızla ilgili topluma ışık tutacak sürekli yeni fikirler üretmek ve görüşler ortaya koymamız gerekmektedir. Elbette önceliğimiz öğrencilerimizdir. Geleceğin bilim insanlarını geleceğin yöneticilerini yetiştiren akademisyenlerin  bilim şölenlerinde ortaya koyduğu çalışmalar  ve görüşler oldukça önemlidir. Bugün de  üçüncüsün de bir araya geldiğimiz ve bildirilerinizle katkı sağladığınız   Uluslararası Bozok Sempozyumu yeni görüş ve fikirlerin paylaşımı açısından önemlidir. Bugün olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da ülkemizin ve ülkemizin dışından gelen akademisyenlerin bizlere Bozok Üniversitesi çatısı altında  bilgi şöleni sunacaklarını ümit ediyorum. Hocalarımızı kendilerine layık şekilde ağırlayabildiysek ve misafir edebildiysek bu bizler için önemli bir mutluluktur. Bu sempozyumun hayata geçmesinde emeği olan her bir aşama ve biriminde görev alan hocalarıma idari personelimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyor her birine ayrı ayrı sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.Üniversitemiz Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Uğur Başaran başkanlığında gerçekleştirilen kapanış oturumunda akademisyenlerin üçüncü Uluslararası Bozok Sempozyumu’na dair değerlendirme, görüş, önerilerinin ardından sempozyum oturumları sona erdi.

Sempozyumun son gününde ise katılımcılara Sarıkaya Roma Hamamı gezisi gerçekleştirilerek Yozgat’ın tarihi, turistik ve kültürel tanıtımı yapıldı.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,447,056 Tekil Ziyaretçi