Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Kanun ve Yönetmelikler
Basında Bozok
Haber Arşivi
Bozok Bülten
Bozok Gazete
Fotoğraflarla Bozok
Tanıtım Videosu
Tanıtım Kataloğu
Logomuz
Basın Talep Formu
Arama
Linklerimiz
İletişim
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 34657
REKTÖRÜMÜZDEN P... 28614
ZİRAAT FAKÜLTEM... 18062
"HİCRAN" MÜZİKA... 15945
BOZOK ÜNİVERSİT... 13045
ZİRAAT FAKÜLTES... 12262
ÖĞRENCİLERE GİR... 11265
ÜNİVERSİTEMİZE ... 11011
CEHRİLİK LALESİ... 8573
KAZ YETİŞTİRİCİ... 7990
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  ÜNİVERSİTEMİZDE MÜHENDİSLİK...
İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI P...
ÜNİVERSİTEMİZDE "FETÖ VE EĞ...
BİLİMSEL ARAŞTIRMA VE YAYIN...
YOZGAT CUMHURİYET BAŞSAVCIS...
DİJİTAL ÇAĞDA ELEŞTİREL MED...
ÜNİVERSİTEMİZDE 24 KASIM ÖĞ...
MİNİKLERDEN REKTÖRÜMÜZE ANL...
ÜNİVERSİTEMİZ ULUSLARARASI ...
REKTÖRÜMÜZ, PEYGAMBERİMİZ V...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 12
Duyuru Sayısı: 1819
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,444,279 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  ÜNİVERSİTEMİZDE 11. SPOR ŞENLİKLERİ BAŞLADI  
 
Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından organize edilen ve bu yıl 11.’si düzenlenen Bozok Üniversitesi Spor Şenlikleri başladı.Fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarımızın katıldığı, 16 Nisan - 4 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek spor şenliklerinde futbol, voleybol, basketbol, tenis, masa tenisi, satranç, badminton kategorilerinde müsabakalar yapılacak.Üniversitemizde her yıl büyük çekişmeye sahne olan ve bu yıl 11.’si düzenlenen Spor Şenlikleri Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bülent Çiftçi ve Prof. Dr. Şenol Akın tarafından spor meşalesinin yakılması ile başladı.Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Bozok Üniversitesi 11. Spor Şenlikleri’ni başlatmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi; “Spor Şenlikleri yapmamızdaki amaç öğrenciler arasında birlik, beraberlik ve kaynaşmayı sağlamak. Yapılacak müsabakalarda centilmenlik anlayışını öğrencilerimizin benimsemesine yardımcı olarak sporun dostluk ve kardeşlik olduğuna dikkat çekmektir. Müsabakaların şenlik havasında ve centilmenlik içerisinde, sakatlanmaların olmadığı bir ortamda geçmesini temenni ediyorum. Müsabakalarda yer alacak öğrenci ve personelimize şimdiden başarılar diliyorum.”

Açılış konuşmalarının ardından Üniversitemiz Halk oyunları ekibi sahne aldı. Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey 17-21 Mart 2018 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Badminton müsabakasında büyük bir başarı göstererek 1. Lige yükselmeye hak kazanan Üniversitemiz Badminton Takımı’nı tebrik ederek birincilik kupalarını takdim etti.

Şenlik kapsamında ilk gün yapılacak olan basketbol müsabakasında Tıp Fakültesi  ile Fen-Edebiyat Fakültesi erkek  basketbol takımları karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın başlama atışını Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey yaptı. Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Alpaslan Türkeş Huzurevi’nde kalan huzurevi sakinleri de Bozok Üniversitesi 11. Spor Şenlikleri açılış müsabakasını ilgiyle takip ederek sporcuları destekledi.

Toplamda 18 gün sürecek olan Bozok Üniversitesi 11. Spor Şenlikleri farklı dalların yer aldığı spor müsabakaları ile devam edecek.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,444,279 Tekil Ziyaretçi