Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Kanun ve Yönetmelikler
Basında Bozok
Haber Arşivi
Bozok Bülten
Bozok Gazete
Fotoğraflarla Bozok
Tanıtım Videosu
Tanıtım Kataloğu
Logomuz
Basın Talep Formu
Arama
Linklerimiz
İletişim
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 34657
REKTÖRÜMÜZDEN P... 28614
ZİRAAT FAKÜLTEM... 18062
"HİCRAN" MÜZİKA... 15945
BOZOK ÜNİVERSİT... 13045
ZİRAAT FAKÜLTES... 12262
ÖĞRENCİLERE GİR... 11265
ÜNİVERSİTEMİZE ... 11011
CEHRİLİK LALESİ... 8573
KAZ YETİŞTİRİCİ... 7989
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  ÜNİVERSİTEMİZDE MÜHENDİSLİK...
İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI P...
ÜNİVERSİTEMİZDE "FETÖ VE EĞ...
BİLİMSEL ARAŞTIRMA VE YAYIN...
YOZGAT CUMHURİYET BAŞSAVCIS...
DİJİTAL ÇAĞDA ELEŞTİREL MED...
ÜNİVERSİTEMİZDE 24 KASIM ÖĞ...
MİNİKLERDEN REKTÖRÜMÜZE ANL...
ÜNİVERSİTEMİZ ULUSLARARASI ...
REKTÖRÜMÜZ, PEYGAMBERİMİZ V...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 4
Duyuru Sayısı: 1819
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,444,244 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  TÜRKİYE SİYASET BİLİMİ DERGİSİ'NİN İLK SAYISI YAYINLANDI  
 
Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından hazırlanan uluslararası hakemli ilk yayın olan Türkiye Siyaset Bilimi Dergisi’nin (TSBD) birinci sayısı yayınlandı.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, nitelikli eğitim ve öğretimin yanında bilimsel çalışma ve akademik yayınlara da büyük önem verdiklerini söyledi. Bu kapsamda üniversite bünyesinde, akademisyenlerin yaptığı bilimsel çalışmaların yayınlanabileceği ulusal ve uluslararası hakemli dergilerin sayısını artırmayı hedeflediklerini bildiren Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, “İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz tarafından uluslararası hakemli, elektronik ve basılı akademik bir dergi olarak hazırlanan Türkiye Siyaset Bilimi Dergisi’nin yayın hayatına başlamasının mutluluğunu yaşıyoruz. ‘Türkiye’de Siyasal Hayat ve Kurumlar’ teması ile ilk sayısını yayınlayan dergimizin, bu alanda çok önemli bir ihtiyaca cevap vereceğine inanıyorum.” dedi.
Akademik çalışmaların yayınlanmasına olanak vermesi bakımından dergi yayıncılığının önemli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Karacabey, şunları söyledi: “Dergimizin ortaya çıkmasında emeği geçen ve katkı sağlayan yayın kurulu, danışma kurulu, hakemler ve yazarlarımıza teşekkür ederim. Siyaset bilimi alanına ulusal ve uluslararası düzeyde katkı sağlayacak Türkiye Siyaset Bilimi Dergisi, özgün ve orijinal çalışmalara yer vermektedir. Dergi'nin Bilim ve Danışma Kurulu'nda ulusal ve uluslararası alanda önemli isimler yer almaktadır.”

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Saçmacı da TSBD’nin fakültenin ilk dergisi olduğunu hatırlatarak; gelecekte hem üniversitenin hem de fakültenin gelişimine önemli katkısı olacağını dile getirdi.Dergi Editörü Doç. Dr. Yunus Yoldaş ise üniversitede siyaset ve sosyal bilimler alanında önemli bir yere sahip olacak derginin, yılda iki kez yayınlanacağını ve Bozok Üniversitesi’nin ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımına katkı sağlayacağına inandığını ifade etti.

Türkçe, İngilizce ve Almanca sayfalarını süreli yayın olarak mart ve eylül aylarında yayınlanan derginin web adresini aşağıdaki linkten ziyaret edebilirsiniz:

http://iibfdergi.bozok.edu.tr/
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,444,244 Tekil Ziyaretçi