Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Kanun ve Yönetmelikler
Basında Bozok
Haber Arşivi
Bozok Bülten
Bozok Gazete
Fotoğraflarla Bozok
Tanıtım Videosu
Tanıtım Kataloğu
Logomuz
Basın Talep Formu
İş Akış Şeması
Arama
Linklerimiz
İletişim
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 35091
REKTÖRÜMÜZDEN P... 29059
ZİRAAT FAKÜLTEM... 18476
"HİCRAN" MÜZİKA... 16339
BOZOK ÜNİVERSİT... 13444
ZİRAAT FAKÜLTES... 12686
ÖĞRENCİLERE GİR... 11655
ÜNİVERSİTEMİZE ... 11408
CEHRİLİK LALESİ... 8984
KAZ YETİŞTİRİCİ... 8386
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  BAĞIMLILIK HER YÖNÜYLE ELE ...
BOĞAZLIYAN MYO GIDA İŞLEME ...
ÜNİVERSİTEMİZ REKTÖR YARDIM...
GENÇ GİRİŞİMCİLER TOPLULUĞU...
ÜNİVERSİTEMİZDE "KORE KÜLTÜ...
ÜNİVERSİTEMİZ BOLU VE KÜTAH...
ÜNİVERSİTEMİZ ZİRAAT FAKÜLT...
ÜNİVERSİTEMİZDE MÜHENDİSLİK...
İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI P...
ÜNİVERSİTEMİZDE "FETÖ VE EĞ...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 11
Duyuru Sayısı: 1826
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,491,505 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  ÜNİVERSİTEMİZDE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ  
 
Bozok Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASAUM) tarafından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinliği düzenlendi.

Üniversitemiz Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün,  Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Yükseköğretim Kurumu Akademi Kadın Çalışmaları Komisyon Başkanı Prof. Dr. Sezer Şener Komşuoğlu Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bülent Çiftçi, Prof. Dr. Şenol Akın, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey’in eşi Beyza Karacabey, Üniversitemiz Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Dilek Pandır, öğretim elemanları, daire başkanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.Program öncesi Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey ve protokol üyeleri salonda bulunan kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ederek karanfil hediye etti. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını Üniversitemiz Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Dilek Pandır yaptı. Prof. Dr. Pandır, konuşmasında Üniversitemiz Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü’nün 2017 yılı faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.Rektörümüz Pof. Dr. Salih Karacabey’de yaptığı konuşmasında kadının toplumumuzdaki yeri ve önemine dikkat çekerek şunları söyledi. “Toplum, eğer cinsiyet ayrımcılığı yapıyorsa birlikte sosyal barışın ve kalkınmanın sağlanması mümkün değildir. Kendi kültürümüz ve tarihimize baktığımızda Türk toplumunun kadını ve erkeği her zaman yan yana olmuştur. Hiçbir zaman birini diğerinin gerisine bırakmamıştır. Sosyal ve kültürel değişimler sebebiyle belli dönemlerde bazı sorunlar yaşanmış olsa da bizim toplumumuzda ayırım yapılmaksızın mümkün olduğu kadar birlikte olmaya ve hayatı birlikte paylaşmaya özen göstermiştir. Toplumun sayısal olarak yarısının toplum dışına itildiği cahil bırakıldığı ve önemsenmediği hiçbir milletin ayakta kalması mümkün değildir.Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey şiddetin toplumsal bir sorun olduğuna değindiği konuşmasında:  “İnsanı, yetiştirirken merhamet duygusuyla sevgiyle saygıyla, karşımızdakine saygı göstermekle, öncelikle kendine saygı göstermek ve kendini sevmekle yoğuramaz isek belli bir süre sonra bu şiddet eğilimi olarak karşımıza çıkabiliyor. Önemli olan o şiddet olgusunu ortadan kaldırmaktır. Şiddeti ve cehaleti toplumun tamamından sökebildiğimiz zaman yerine merhameti, sevgiyi, saygıyı, şefkati yerleştirdiğimiz zaman bundan herkes nasibini alacaktır.” ifadelerini kullandı.Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey konuşmasının sonunda insanoğlunun varoluşundan bu yana insanlık medeniyetinin ağır yükünü taşıyan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ederek kutladı.

Açılış konuşmalarının ardından programa konuşmacı olarak katılan Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Akademi Kadın Çalışmaları Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu “Yönetimde Kadın” konulu  sunumunda, kadının toplumdaki yeri ve önemi hakkında tarihi ve istatistiki bilgiler verdi.

Prof. Dr. Komsuoğlu,  sunumunda kadının adalet, eşitlik ve ayrımcılık konusunda devlet politikası, uluslararası sözleşme ve ülke yasalarında hiçbir sorun olmadığına dikkat çekerek günlük hayatta bu alandaki ilerlemenin sıkıntılarının çözülmesinin ancak toplumun her kesiminin bu konuya eğilmesiyle mümkün olabileceğini sözlerine ekledi.

Sunumun sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey YÖK Akademi Kadın Çalışmaları Komisyon Başkanı Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu’na günün anısına plaket, eşi Beyza Karacabey çiçek, Üniversitemiz Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Dilek Pandır  ise tablo  takdim etti.

Programın sonunda “Yozgat ve Kadın” temalı el sanatları sergisinin açılışı gerçekleştirildi.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,491,505 Tekil Ziyaretçi