Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 31434
REKTÖRÜMÜZDEN P... 22645
ZİRAAT FAKÜLTEM... 15034
"HİCRAN" MÜZİKA... 13089
BOZOK ÜNİVERSİT... 9982
ZİRAAT FAKÜLTES... 9165
ÖĞRENCİLERE GİR... 8435
ÜNİVERSİTEMİZE ... 8162
CEHRİLİK LALESİ... 5465
KAZ YETİŞTİRİCİ... 5170
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  BAŞBAKANLIK MÜSTEŞARI FUAT ...
"DOĞU - BATI ARASINDAKİ EN...
ÜNİVERSİTEMİZDE 14 MART TIP...
MİNİKLER BOZOK ÜNİVERSİTESİ...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ TÖMER, "...
GİRİŞİMCİLİK VE GİRİŞİMCİLİ...
İSTİKLÂL MARŞI'MIZIN KABULÜ...
ÜNİVERSİTEMİZDE 8 MART DÜNY...
REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH ...
SOSYAL DİYALOĞUN İNŞASINDA ...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 9
Duyuru Sayısı: 1694
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,035,138 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  ÜNİVERSİTEMİZDE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KADIN DOKTOR OLMAK KONULU SÖYLEŞİ  
 
Üniversitemiz Tıp Öğrencileri Birliği Topluluğu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile “ Kadın Doktor Olmak” konulu söyleşi düzenlendi.

Üniversitemiz Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen söyleyişe Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ferit Çiçekoğlu, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.



































Söyleşinin açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ferit Çiçekoğlu, “Yürekleri sürekli sevgi ve  merhamet dolu özverinin, sevginin ve asaletin kaynağı kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.



































Yılın 365 gününün hiç birinin diğerinden farkının olmadığını ancak bazı değerlerin ve bazı kıymetlerin unutulmaması gerektiğini hatırlatan Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, “8 Mart Dünya Kadınlar Gününün de hatırlanması ve unutulmaması gereken günler arasında yer almalı.  8 Mart Dünya Kadınlar Gününde şu anda yer yüzünde bir çok yerde kız çocukları başta olmak üzere genç kızlar ve kadınların pek çoğu yüreğimizi yakan acılar yaşıyor. Bir başka yerde yaşanan acıya orada yaşanıyor bizi ilgilendiremiyor diyemiyoruz. İçimiz acıyor yüreğimiz yanıyor. Keşke gücümüz ve imkanımız olsa da şu anda acı çekenlerin acısını dindirebilsek ve şiddete maruz kalanları kurtarabilsek” dedi. Kadın ve erkeği n bir bütün olduğunu vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Karacabey, “ İster kız ister erkek çocuk olalım bizim için annemiz en değerli varlığımızdır. O yüzden kadınlar gününü daha bir anlamlı kutlanması ve her birimizin bunu çok daha anlamlı hale getirmemiz gerekiyor. Bu duygularla kadınlara yılın bir günü değil, yılın tüm günlerinde hak ettikleri değerin verilmesini diliyor, başta şehit ve gazi anneleri ile şehit ve gazi eşleri olmak üzere tüm kadınlarımıza sağlık huzur ve başarı diliyorum ”diye konuştu.



































Söyleyişe konuşmacı olarak katılan Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. İlknur Haberal Can, Prof. Dr. Şebnem Eren Gök, Yrd. Doç. Dr. Çiğden Kantekin, Yrd. Doç. Dr. Özgül Karaaslan ve Araştırma Görevlisi Güneş Seda Albayrak, meslek hayatlarında bilgi ve tecrübelerini anlattılar. ve Araştırma Görevlisi Güneş Seda Albayrak, meslek hayatlarında bilgi ve tecrübelerini anlattılar.



































Etkinlikte üniversitemiz Tıp Fakültesi öğrencileri günün anısına söyleşiye konuşmacı olarak katılan öğretim  üyelerine çiçek takdim ederek kadınlar gününü kutladı.



































 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,035,138 Tekil Ziyaretçi