Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 32910
REKTÖRÜMÜZDEN P... 25374
ZİRAAT FAKÜLTEM... 16437
"HİCRAN" MÜZİKA... 14414
BOZOK ÜNİVERSİT... 11353
ZİRAAT FAKÜLTES... 10586
ÖĞRENCİLERE GİR... 9739
ÜNİVERSİTEMİZE ... 9481
CEHRİLİK LALESİ... 6852
KAZ YETİŞTİRİCİ... 6482
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  YOZGAT KÜSİ (KAMU-ÜNİVERSİT...
ÜNİVERSİTEMİZDE BAYRAMLAŞMA...
KASAUM’DAN ZİRAAT FAKÜLTESİ...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ AİLESİ İ...
KIRGIZİSTAN’DAN GELEN HEYET...
ÜNİVERSİTEMİZ TIP FAKÜLTESİ...
REKTÖR PROF. DR. KARACABEY ...
AYŞE ILICAK İMAM HATİP ORTA...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ VAKFININ...
“FİKRİNDEN GİRİŞİM ÇIKART” ...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 23
Duyuru Sayısı: 1761
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,190,245 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  BOZOK'TA YEŞİL KAMPÜS PROTOKOLÜ  
 
Üniversitemiz Erdoğan Akdağ Kampüsü ve ilçe yerleşkelerinin ağaçlandırılması yönelik Orman Genel Müdürlüğü ile protokol imzaladı.

Orman Genel Müdürlüğü ve Bozok Üniversitesi işbirliği ile Erdoğan Akdağ Kampüs alanı ve ilçelerdeki meslek yüksekokulu kampüslerinde ağaç dikimine elverişli alanların uygun türlerde ağaçlandırılmasına ait protokol Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey ve Kayseri Orman Bölge Müdürü Adnan Diltemiz tarafından imzalandı.


İmzalanan protokol çerçevesinde ağaçlandırılacak sahanın toprak analizleri, ağaçlandırmaya uygun alanlar için ağaçlandırma/toprak muhafaza uygulama ön etüt raporu ve dikilmesi planlanan fidanların temini Orman Genel Müdürlüğü tarafından sağlanacak. Üniversitemiz ise, ağaçlandırma yapılacak olan alanların sınırlarının aplikasyonu, sahanın yangın ve diğer zararlı tehlikelerden korunması ve fidanların sulaması gerçekleştirecek.

Protokol imza töreni sonrası bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, "Orman Genel Müdürlüğümüz ile Üniversitemiz arasında kampüs alanımızın ve diğer yerlerin ağaçlandırılıp yeşillendirilmesi için protokolümüzü imzalamış bulunuyoruz. Kampüs alanımızda şartlar gereği fazla ağaçlandırmamız olmadığı için yeşil değil.


Ağaçlandırmanın ve yeşillendirmenin zorluklarına rağmen kampüsümüzü yeşil ve yaşanılabilir bir kampüs yapmaya çalışıyoruz. Bu noktada Orman Genel Müdürlüğü ve Kayseri Bölge Müdürlüğümüz kampüs alanımızın yeşillenmesine bugüne kadar önemli katkılarda bulundu. Biz de öğrencilerimizin, çalışanlarımızın ve öğretim elemanlarımızın derslerden çıktıktan sonra rahat ve huzurlu bir kampüste yaşamalarını arzu ediyoruz.”  dedi.

Merkez kampüs alanı ve ilçelerimizdeki kampüs alanlarının yeşillendirilmesi suretiyle şehrimizin de görünümüne ve güzelliğine bir güzellik katmak istediklerini ifade eden Rektörümüz Pof. Dr. Salih Karacabey, “Bu çalışma hem Yozgatımızın hem kampüsümüzün yeşillenmesine önemli bir katkıdır.  Belirlenen alanların ağaçlandırılması kadar bunların yetiştirilmesi ve muhafazası da önemli.  Ağaçlandırma çalışmalarının yapılması noktasında Orman Genel Müdürlüğü, Kayseri Bölge Müdürlüğü ve Yozgat Müdürlüğümüz çalışanlarına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kayseri Orman Bölge Müdürü Adnan Diltemiz ise,  Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Milli Ağaçlandırma seferberliği kapsamında tüm kamu kurum ve kuruluşlarının uygun alanlarının ağaçlandırılmasına yönelik önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek; "Bu kapsamda Yozgat Bozok Üniversitemizin kampüs alanının ağaçlandırılmasına yönelik bir protokol imzaladık. Rektörümüz Bozok Üniversitesi kampüs alanı içerisinin ağaçlandırılması için bizden talepte bulundu. Bozok Üniversitesi merkez Erdoğan Akdağ Kampüs alanı ve ilçelerdeki kampüs alanlarında belirlenen bölgelere boylu ve büyük fidanları dikeceğiz. Hedefimiz 10 bin fidanı toprakla buluşturmak. Rektörümüze bu duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,190,245 Tekil Ziyaretçi