Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Kanun ve Yönetmelikler
Basında Bozok
Haber Arşivi
Bozok Bülten
Bozok Gazete
Fotoğraflarla Bozok
Tanıtım Videosu
Tanıtım Kataloğu
Logomuz
Arama
Linklerimiz
İletişim
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 34421
REKTÖRÜMÜZDEN P... 28382
ZİRAAT FAKÜLTEM... 17829
"HİCRAN" MÜZİKA... 15750
BOZOK ÜNİVERSİT... 12830
ZİRAAT FAKÜLTES... 12054
ÖĞRENCİLERE GİR... 11070
ÜNİVERSİTEMİZE ... 10815
CEHRİLİK LALESİ... 8343
KAZ YETİŞTİRİCİ... 7786
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  ÜNİVERSİTEMİZDE 10 KASIM AT...
REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH ...
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ...
AKDAĞMADENİ MYO'DA "KARİYER...
4.ADLİ HEMŞİRELİK, 3.ADLİ S...
GİRİŞİMCİLİK VE ÜNİVERSİTE-...
VALİ KEMAL YURTNAÇ'TAN REKT...
ANAYASA MAHKEMESİ BAŞKANI P...
ÜNİVERSİTEMİZDE I. BOZOK UL...
"HEKİME KARŞI ŞİDDETE HAYIR...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 6
Duyuru Sayısı: 1807
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,410,933 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  "KİŞİSEL GELİŞİM VE KARİYER PLANLAMA" SEMİNERİ YAPILDI  
 
Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu tarafından, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tayyip Duman'ın katılımı, Yrd. Doç. Dr. Hatice Çilsalar ve Arş. Gör. Ahmet Çağlar Özdoğan'nın sunumu ile “Kişisel Gelişim ve Kariyer Planlama” konulu seminer düzenlendi.Açılış konuşmasını yapan Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Özalp, "Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra dünyanın çok büyük bir transformasyon (değişim ve dönüşüm) geçirdiğini, bu transformasyonun 20. yüzyılın sonuna doğru; 1989’da demir perdelerle ifade edilen Berlin Duvarı’nın yıkılması, Sovyetler Birliği’nin dağılması ve Türki Cumhuriyetlerin bağımsızlığını ilan etmesiyle birlikte daha da hızlandığını" ifade etti.Yrd. Doç. Dr. Mustafa Özalp: “20. yüzyılın sonunda, soğuk savaşın sona ermesiyle birlikte, dünyada liberalleşme hareketlerinin çok hızlı bir şekilde ilerlediğini, bunun sonucunda da dünyada; milletler, devletler, bölgeler ve insanlar arasında mal, hizmet, sermaye ve insan hareketliliğinin arttı.Bu yoğun hareketlilik ise dünyada olağan üstü hızlı ilerleyen değişim ve dönüşümü beraberinde getirdi. Öğrencilerin dünyada yaşanan çok hızlı bir şekilde gerçekleşen değişim-dönüşümün gerisinde kalmamaları için, iyi bir şekilde kişisel gelişim ve kariyer planlaması yapmaları gerekir.” dedi.

Öğrencilere yeni gelişim ve oluşumlara daima açık olmaları, ön ayak olmaları ve yaratıcı olmaları hususunda tavsiyelerde bulunan Yrd. Doç. Dr. Özalp, dünyada geçmişte var olan bazı meslek guruplarının ve teknolojik ürünlerin bugün önemini kaybettiği gibi, bugün var olan bazı meslekler ve daktilonun yerini bilgisayarın, tabletlerin alması gibi ürünlerin de dünyada yaşanan hızlı değişim ve dönüşüm sonucunda önemini kaybedeceğini, insanlığın gelecekteki ihtiyaç ve taleplerine göre milli ve manevi değerler çerçevesinde öğrencilerin kendi kişisel gelişimlerini ve kariyerlerini planlamaları gerektiğini vurguladı.

Seminere konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Tayyip Duman ise, milli beraberlik ve farkındalık duygusuna vurgu yaptı. Öğrencilerin kendi potansiyellerinin farkında olmaları ve bu enerjiyi açığa çıkarmaları gerektiğini belirten Prof. Dr. Duman, her daim yılmadan ve yorulmadan çalışmak gerektiğini belirtti.

Yrd. Doç. Dr. Hatice Çilsalar ve Arş. Gör. Ahmet Çağlar Özdoğan ise doğru öğrenmenin ve verimli çalışmanın yollarını sunum eşliğinde açıkladı.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,410,933 Tekil Ziyaretçi