Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Kanun ve Yönetmelikler
Basında Bozok
Haber Arşivi
Bozok Bülten
Bozok Gazete
Fotoğraflarla Bozok
Tanıtım Videosu
Tanıtım Kataloğu
Logomuz
Basın Talep Formu
Arama
Linklerimiz
İletişim
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 34686
REKTÖRÜMÜZDEN P... 28644
ZİRAAT FAKÜLTEM... 18089
"HİCRAN" MÜZİKA... 15973
BOZOK ÜNİVERSİT... 13072
ZİRAAT FAKÜLTES... 12293
ÖĞRENCİLERE GİR... 11290
ÜNİVERSİTEMİZE ... 11038
CEHRİLİK LALESİ... 8601
KAZ YETİŞTİRİCİ... 8015
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  ÜNİVERSİTEMİZ BOLU VE KÜTAH...
ÜNİVERSİTEMİZ ZİRAAT FAKÜLT...
ÜNİVERSİTEMİZDE MÜHENDİSLİK...
İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI P...
ÜNİVERSİTEMİZDE "FETÖ VE EĞ...
BİLİMSEL ARAŞTIRMA VE YAYIN...
YOZGAT CUMHURİYET BAŞSAVCIS...
DİJİTAL ÇAĞDA ELEŞTİREL MED...
ÜNİVERSİTEMİZDE 24 KASIM ÖĞ...
MİNİKLERDEN REKTÖRÜMÜZE ANL...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 13
Duyuru Sayısı: 1821
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,447,160 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  BOZOK ÜNİVERSİTESİ İLE YOZGAT AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ  
 
Üniversitemiz ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında aile yapısının korunması,aileyi bir arada tutan değerleri kuvvetlendirmek, koruyucu ve önleyici sosyal hizmetlerin etkinliğini arttırmak ve dezavantajlı bireylere yönelik sosyal destek hizmetlerinin güçlendirilmesine katkı sağlamak amacıyla protokol imzalandı. Protokoldeki hedef kitle ise  aile, kadın, çocuk, engelli, yaşlı, şehit yakını ve gazileri olarak belirlendi.

Protokol imza törenine Yozgat Vali Yardımcısı Salih Altun, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli katıldı.Protokol imza töreni sonrası bir açıklama yapan ve Bozok Üniversitesi olarak şehrimizdeki paydaş kurumlarla işbirliği yaparak şehre her açıdan katkı sağlamayı kendilerine hedef edindiklerini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, “Bu noktada özellikle üniversitemiz bünyesinde Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi gibi özel merkezler kurarak ilimizde çeşitli alanlarda araştırmalar yapıp paydaş müdürlüklerle ortak çalışmalar yürütüyoruz. İlimizdeki kurumlar aynı zamanda bizim öğrencilerimiz için bir laboratuvar gibi uygulama alanlarıdır.Öğrencilerimiz, hem çocuklar hem yaşlı bakımı ile ilgili stajlarını ilimizdeki merkezlerde yapıyorlar. Dolayısıyla biz bu kurumlara bilgi ve kültürel gelişme desteği sağlarken, geleceğin neslini yetiştirdiğimiz gençlerimize uygulama alanı açmış oluyoruz. Bu işbirliklerinden hem şehrimiz hem de üniversitemiz için büyük menfaatler meydana gelmektedir. Bu noktada Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyor, imzaladığımız bu protokolün hem şehrimize hem de üniversitemize önemli katkılar sağlayacağını ümit ediyor, hayırlı olsun dileklerinde bulunuyorum.” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli’ de “Bizler Bozok Üniversitesi ile yaptığımız bu protokolle aile konusunda, aile kurumunun desteklenmesi, kadın-erkek eşitliğinin sağlanması, çocuk hakları ile çocuğa ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi, yaşlı ve engelli farkındalığının oluşması, madde kullanımının önüne geçilmesi adına  halka yönelik eğitim, seminer, konferans, panel, açık oturum vs. gibi etkinlikler düzenleyerek hedef kitlenin sorunlarına yönelik çalışmalar ve çözüm önerileri sunarak etkili olmak istiyoruz.” dedi.

Neşeli ayrıca bu protokol çerçevesinde üniversiteden istekli öğretim elemanları ve öğrenciler ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı kuruluşlarda bakım altında bulunan çocukların rehabilite edilmesi ve sosyo-kültürel açıdan gelişimlerinin sağlanması adına çalışmaların yürütüleceğinin altını çizerek; “Artık üniversite öğrencileri sosyal sorumluluk kapsamında Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarda daha kolay çalışma imkanına kavuşacaklardır.” diye konuştu
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,447,160 Tekil Ziyaretçi