Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 33121
REKTÖRÜMÜZDEN P... 25948
ZİRAAT FAKÜLTEM... 16644
"HİCRAN" MÜZİKA... 14606
BOZOK ÜNİVERSİT... 11556
ZİRAAT FAKÜLTES... 10784
ÖĞRENCİLERE GİR... 9913
ÜNİVERSİTEMİZE ... 9657
CEHRİLİK LALESİ... 7055
KAZ YETİŞTİRİCİ... 6668
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH ...
KAHRAMAN ŞEHİT ÖMER HALİSDE...
ÜNİVERSİTEMİZDE 15 TEMMUZ D...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ...
YOZGAT İL MÜFTÜSÜ VE BERABE...
ÜNİVERSİTEMİZDE YÜKSEKÖĞRET...
ÜNİVERSİTEMİZDEN YOZGAT'IN ...
ÜNİVERSİTEMİZ ZİRAAT FAKÜL...
YOZGAT KÜSİ (KAMU-ÜNİVERSİT...
ÜNİVERSİTEMİZDE BAYRAMLAŞMA...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 13
Duyuru Sayısı: 1769
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,227,455 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  AKDAĞMADENİ MYO BİNASI TEMEL ATMA VE AKDAĞMADENİ SAĞLIK YÜKSEKOKULU'NUN AÇILIŞI DÜZENLENEN TÖRENLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ  
 
Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde, toplu temel atma ve yapılan yatırımların açılış töreni düzenlendi. Tören kapsamında Üniversitemiz Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu binasının açılışı gerçekleştirildi. Yeni Meslek Yüksekokulunun da temeli atıldı.
Törene Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey ve çok sayıda davetli katıldı.
Törenin açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Akdağmadeni ilçesinde uzun yıllardır faaliyet gösteren Meslek Yüksekokulumuzun yenilenme zaruretinin olduğunu belirterek; “Bugün temelini attığımız yeni Akdağmadeni Meslek Yüksekokulumuz inşallah 250 günde bitecek. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında yeni hizmet binasında faaliyete başlayacaktır. Bozok Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, burayı yeniden yaparak sağlıklı bir ortamda eğitimin sürdürülmesine katkı veriyor. Onun için Rektörümüze ve çalışma arkadaşlarına huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İlçemize kazandırılan Sağlık Yüksekokulumuz ve yeni Meslek Yüksekokulunun Yozgat’ımıza ve üniversitemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.Bozok Üniversitesi olarak Akdağmadeni ilçesine iki önemli hizmeti kazandırmanın haklı kıvancını yaşadığını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, “Daha önce binası yapılan ve bugün açılışını yapacağımız Sağlık Yüksekokulumuzda İş Sağlığı ve Güvenliği, Ebelik ve Hemşirelik bölümlerini açtık. Bu yıl İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünün öğretim üyelerini temini ile bölüme öğrenci alarak eğitime başlıyoruz. Önümüzdeki yıllarda Hemşirelik ve Ebelik bölümlerini de aktif hale getireceğiz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Sağlık Yüksekokulumuz Bozok Üniversitesi bünyesinde ilçelerimizdeki tek dört yıllık yüksekokuldur.” dedi.İlçelerimizde ilk olarak açılan Meslek Yüksekokulu ve en çok öğrencisi olan okulun Akdağmadeni Meslek yüksekokulu olduğunu ve binin üzerinde öğrenci ile eğitim-öğretime devam edildiğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, “Mevcut binamızın yenilenmesi gerekiyordu. Hükümetimizin destekleri ile Meslek Yüksekokulumuza yeni bir bina yapıyoruz. Bugün temelini attığımız yeni hizmet binası sözleşmemize göre 300günde tamamlanacak ama müteahhit firma bunu 250 günde tamamlama sözü verdi. Böylece 2018-2019 eğitim-öğretim yılında öğrencilerimiz yeni binada eğitim ve öğretime başlayacaklardır.Bu hizmetlerin ilçemize kazandırılmasına büyük katkı sağlayan başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ’a, şükranlarımı sunuyorum. Çalışmalarımızda yanımızda olan milletvekillerimize de teşekkür ediyorum. İnşaatın zamanında tamamlanmasında katkısı olacak müteahhit firma yetkililerine ve çalışanlarına sağlıklı, huzurlu ve kazasız bir çalışma ortamı diliyorum. Her iki okulun da üniversitemiz ve ilçemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,227,455 Tekil Ziyaretçi