Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 29925
ZİRAAT FAKÜLTEM... 13625
"HİCRAN" MÜZİKA... 11735
BOZOK ÜNİVERSİT... 8600
ZİRAAT FAKÜLTES... 7746
ÜNİVERSİTEMİZE ... 6820
CEHRİLİK LALESİ... 4124
KAZ YETİŞTİRİCİ... 3826
YOZGAT ÇİFTÇİSİ... 3613
TARIMDA İŞBİRLİ... 3454
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  YOZGAT İL MÜFTÜSÜ SALİH SEZ...
MADDE BAĞIMLILIĞI PANELİ
KASAUM'DAN ŞEHİT VE GAZİ A...
ÜNİVERSİTEMİZ GENÇ GİRİŞİMC...
ÜNİVERSİTEMİZ MİMARLIK VE G...
REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH ...
TÜBİTAK BİLİM VE TOPLUM PRO...
ÜNİVERSİTEMİZ TIP FAKÜLTESİ...
1. BOZOK ULUSLARARASI SİYAS...
ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMA...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 26
Duyuru Sayısı: 1623
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 3,779,807 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  KAZ YETİŞTİRİCİLİĞİ EĞİTİM PROGRAMI BAŞARI BELGELERİ DÜZENLENEN TÖRENLE DAĞITILDI  
 
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi ile Üniversitemiz Sürekli Uygulama ve Araştırma Merkezi (BOSUYAM) tarafından kaz yetiştiricisi ve üreticilerine yönelik düzenlenen “Kaz Yetiştiriciliği Eğitim Programı”nı başarı ile tamamlayan üretici ve girişimcilere belgeleri düzenlenen törenle verildi.


Ziraat Fakültesi’nde düzenlenen törene Vali Kemal Yurtnaç, Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Dr.Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Ziraat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Özgür Memiş, Bozok Üniversitesi Sürekli Uygulama ve Araştırma Merkezi  (BOSUYAM) Müdürü Doç. Dr. Şevket Hakan Üngören ve çok sayıda üretici ve çiftçi katıldı.


Çiftçi ve üreticilere yönelik eğitim programlarına bir yenisini eklediklerini belirten Ziraat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yaşar Karadağ Yozgat’ın tarım ve hayvancılığının gelişmesi noktasında Ziraat Fakültesi olarak destek vereceklerini söyledi. Eğitime Yozgat ili dışında, Ankara, Eskişehir, Konya, Antalya, Sivas, Tokat ve Manisa illerinden toplam 70 üreticinin katıldığını belirten Prof. Dr. Yaşar Karadağ yoğun talep üzerine Kaz Yetiştiriciliği eğitiminin devam edeceğinin bilgisini verdi.Üniversite olarak birinci önceliklerinin eğitim-öğretim ve ülke geleceğine insan yetiştirmek olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey Yozgat’ın gelişmesi ve kalkınmasında üniversitelerin bulunduğu şehir ile entegre olmasının önemli olduğunun altını çizdi. Ziraat Fakültesi olarak Yozgat tarımına yönelik önemli hizmetler sunulduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey kararı Yükseköğretim Kurulu’ndan çıkan ve kurulacak olan Veteriner Fakültesi ile de hayvancılık alanında önemli hizmetler hedeflediklerini sözlerine ekledi. Rektörümüz konuşmasının sonunda Kaz Yetiştiriciliği eğitim programının düzenlenmesini sağlayan Üniversitemiz Sürekli Uygulama ve Araştırma Merkezi (BOSUYAM) ve yine üniversitemize bağlı 12 ayrı araştırma ve uygulama merkezleri ile hem üniversitemiz gençlerine hem de şehrimize önemli hizmetler sunulacağının bilgisini verdi.Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül kaz yetiştiriciliğinin önemli bir kültür olduğuna dikkat çekerek Yozgat’ın damızlık kaz üretimi bakımından ülkemizde bir marka, öncelikli bir il olması adına Bozok Üniversitesi’nin böyle bir çalışma gerçekleştirmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç Bozok Üniversitesinin Yozgat’ın kalkınması anlamında önemli bir değer olduğunu belirterek tarım ve hayvancılık alanında Yozgat’ı önemli bir potansiyel haline getirmek adına çalıştıklarını belirtti. Vali Yurtnaç önümüzdeki yıl Avrupa Birliği Projesi kapsamında Yozgat’a bir hayvan hastanesi, hayvan pazarı ve kesimhanesini yapmayı hedeflediklerini belirterek Veteriner Fakültesi, Ziraat Fakültesi ve Bozok Üniversitesi ile Yozgat’ı  önemli bir hayvan merkezi haline dönüştürmeyi planladıklarını söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından “Kaz Yetiştiriciliği” eğitim programını başarı ile tamamlayan 70 katılımcıya sertifikaları takdim edildi.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
3,779,807 Tekil Ziyaretçi