Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 32887
REKTÖRÜMÜZDEN P... 25351
ZİRAAT FAKÜLTEM... 16416
"HİCRAN" MÜZİKA... 14400
BOZOK ÜNİVERSİT... 11337
ZİRAAT FAKÜLTES... 10567
ÖĞRENCİLERE GİR... 9721
ÜNİVERSİTEMİZE ... 9463
CEHRİLİK LALESİ... 6835
KAZ YETİŞTİRİCİ... 6470
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  ÜNİVERSİTEMİZDE BAYRAMLAŞMA...
KASAUM’DAN ZİRAAT FAKÜLTESİ...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ AİLESİ İ...
KIRGIZİSTAN’DAN GELEN HEYET...
ÜNİVERSİTEMİZ TIP FAKÜLTESİ...
REKTÖR PROF. DR. KARACABEY ...
AYŞE ILICAK İMAM HATİP ORTA...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ VAKFININ...
“FİKRİNDEN GİRİŞİM ÇIKART” ...
ÜNİVERSİTEMİZDE "TÜRKİYE D...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 20
Duyuru Sayısı: 1760
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,185,509 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  BOZOK ÜNİVERSİTESİ YENİ BÖLÜM VE PROGRAMLARIYLA GELİŞEREK BÜYÜYOR  
 
Kısa sürede bulunduğu topraklarda değişim ve gelişimin sembolü olan, bilim üreten ve ürettiği bilimi insanlığın hizmetine sunan Bozok Üniversitesi, kuruluşunun 11. yıl dönümünde saygın bir bilim merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Fiziki altyapı ve üstyapı yönünden gelişimini sürdüren üniversitemiz fakülte ve yüksekokullar bünyesinde açtığı yeni bölümlerle bulunduğu coğrafyaya, bilime, sanata ve kültürel değerlere katkı sunmaya devam ediyor.

16 bini aşkın öğrencisi ve alanında uzman akademik kadrosuyla Orta Anadolu’nun parlayan yıldızı olan Bozok Üniversitesi, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında öğrenci alımı gerçekleştirilecek toplam 13 yeni bölüm ve programlar ile gücüne güç katıyor.
Bu yıl tercih kitapçıklarında yeni bölüm ve programların olacağını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey bu bölüm ve programlara yerleştirilecek bine yakın öğrenci kontenjanıyla üniversitemizin gelişimi anlamında önemli bir adım olduğunu sözlerine ekledi. Rektörümüz  “Mevcuda ilave olarak bu yeni açılan bölüm ve programlarla birlikte çok sayıda yeni öğrenci alınacak. Bu bölümlere atadığımız öğretim elemanları da hem üniversitemizin hem de şehrimizin gelişimine önemli katkılar sunacaktır. Bu yıl açtığımız bölümler bizim son durağımız değildir. Önümüzdeki yıl öğretim elemanı temininde inşallah problemler yaşamazsak çok daha fazla bölüm açıp üniversitemizin gelişimine katkıda bulunacağız.” dedi.Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey konuya ilişkin yaptığı açıklamada bu eğitim-öğretim dönemi içinde Fen Edebiyat Fakültesi’nde Arkeoloji, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İletişim Fakültesi’nde Radyo Televizyon ve Sinema, Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu’nda İş Sağlığı ve Güvenliği, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda Spor Yöneticiliği, Yozgat Sağlık Yüksekokulu’nda Ebelik bölümleri; ön lisans olarak Bahçe Tarımı, Elektronik Teknolojisi, Laborant ve Veteriner Sağlık, Tıbbı Dokümantasyon ve Sekreterlik, Optisyenlik, Otomotiv Teknolojisi, Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri programına öğrenci alımlarının gerçekleştirileceğini söyledi.İstihdamı Kolay Bölüm Ve Programlar Açarak Öğrencilerin İş Bulma Sorununu Önlüyoruz

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz özellikle kontenjanında boşluk kalmayan ve mezunlarının çok rahat iş imkânı bulabildiğine de dikkat çeken Rektörümüz; “Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzun bu yıl Tıbbı Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü’nü açtık ve öğrenci alımını gerçekleştiriyoruz. Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulumuz için Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Bölümü’nü açtık. Mezunlarının hemen iş bulabileceği bir bölüm. Adalet Bakanlığı İnfaz Koruma Memurlarını bu bölümün mezunlarından almayı tercih edeceği düşünülürse çok önemli bir bölüm ve bu bölümün de hem birinci öğretim hem de ikinci öğretimini bu yıl açtık.” dedi.

Önümüzdeki Yıl Hedeflenen Bölüm ve Programlar

Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey gelecek yıl öğretim üyesi temini sağlanarak açmayı planladıkları bölümler olduğunu belirterek Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde Sanat Tarihi Bölümü,   Yabancı Diller bünyesinde İngilizce Bölümü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde Uluslararası İlişkiler, Maliye ve Sağlık Yönetimi Bölümü, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde ise Radyo Tv Yayımcılığı programını açmayı planladıklarının altını çizdi. Ayrıca merkez kampüsümüzde bulunan Sağlık Yüksekokulu’na yeni bölümler ekleyerek Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürme düşüncelerinin olduğunu sözlerine ekledi.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,185,509 Tekil Ziyaretçi