Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 32913
REKTÖRÜMÜZDEN P... 25378
ZİRAAT FAKÜLTEM... 16440
"HİCRAN" MÜZİKA... 14417
BOZOK ÜNİVERSİT... 11358
ZİRAAT FAKÜLTES... 10591
ÖĞRENCİLERE GİR... 9741
ÜNİVERSİTEMİZE ... 9485
CEHRİLİK LALESİ... 6857
KAZ YETİŞTİRİCİ... 6486
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  YOZGAT KÜSİ (KAMU-ÜNİVERSİT...
ÜNİVERSİTEMİZDE BAYRAMLAŞMA...
KASAUM’DAN ZİRAAT FAKÜLTESİ...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ AİLESİ İ...
KIRGIZİSTAN’DAN GELEN HEYET...
ÜNİVERSİTEMİZ TIP FAKÜLTESİ...
REKTÖR PROF. DR. KARACABEY ...
AYŞE ILICAK İMAM HATİP ORTA...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ VAKFININ...
“FİKRİNDEN GİRİŞİM ÇIKART” ...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 10
Duyuru Sayısı: 1761
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,191,573 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH KARACABEY’İN 15 TEMMUZ MESAJI  
 
15 Temmuz 2016 tarihinde, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içine sızmış Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PYD) mensupları tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi; Büyük Türk Milletinin canı pahasına sergilediği direniş sonucu önlenmiş ve hiçbir zaman unutulmaması gereken büyük bir kahramanlık destanı olarak şanlı tarihimizdeki yerini almıştır.

Milli irade ve Demokrasi adına büyük bir milat haline gelen 15 Temmuz'da, ülkemizde ilk defa bu çapta bir silahlı darbe girişimi halk tarafından önlenmiş, vatan hainleri ile birlikte onları arka planda maşa olarak kullanan dış güçlere de asla unutamayacakları bir ders verilmiştir.

Unutulmamalıdır ki tarih boyunca, İslam ümmetinin ve mazlum toplumların bayraktarlığını yapan milletimizin önü; her daim bu tarz sinsi planlarla ve farklı ayak oyunları ile kesilmek istenmiştir. Osmanlı Devleti’nden bu yana sergilenen bu girişimler zaman zaman amacına ulaşmış, milletimiz; siyasi, sosyal ve ekonomik olarak büyük kayıplara maruz bırakılmıştır. Çok iyi tahlil edilmesi ve bilinmesi gereken husus şudur ki bu süreçlerde, önü kesilen, geriye giden sadece bizim ülkemiz olmamış; İslam ülkeleri ve diğer mazlum coğrafyalarda da bölünme, kargaşa, kan ve gözyaşı adeta kalıcı unsur haline gelmiştir.

Son yıllarda bölgesinde ve dünyada söz sahibi olmaya başlayan Türkiye’nin bu durumu, aynı güçleri bir kez daha rahatsız etmiş ve bu güçler içimize yerleştirdikleri hainleri harekete geçirerek, Türkiye’ye diz çöktürmeye, vatanımızı bölüp parçalamaya çalışmışlardır. Ancak bu hain kalkışma Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine sokaklara dökülen kahraman Türk milletinin sarsılmaz iradesine çarpmış ve kısa sürede püskürtülmüştür. 40 yıldır dînî söylemleri araç olarak kullanarak içimize yerleştirilen FETÖ terör örgütü mensupları, eşine rastlanmayacak bir canilikle, Cumhurbaşkanımızın canına kastetmeye çalışmış, sivil halkın üzerine uçaklarla bombalar yağdırmış, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bombalamış, emniyet ve istihbarat binalarına helikopterlerle saldırmışlardır.  Halkımızın direnişi sırasında 249 vatandaşımız şehit olmuş, 2 bin 193 vatandaşımız da yaralanmıştır. Buna rağmen 81 ilimizde halkımız meydanları terk etmemiş, canı ve kanı pahasına ülkesine, milli iradeye ve demokrasiye bağlılığını tüm dünyaya göstermiştir. Üstün kahramanlık örneği sergileyen milletimiz, bu sinsi oyunları sergileyen dış güçlere ve onun içerideki uzantılarına tarihî bir ders vererek, onlara bundan böyle fırsat vermeyeceğini ortaya koymuştur.

Bu nedenle 15 Temmuz’u ve 15 Temmuz ruhunu hiçbir zaman unutmayacak ve unutturmayacağız. Ülkemizin önemli bir eğitim kurumu olan Bozok Üniversitesi olarak, 15 Temmuz ruhunu daima yaşayacak ve yaşatacağız.

Bu vesile ile 15 Temmuz şehitlerimizle birlikte tüm kahraman şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, tüm gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Onların canları pahasına bize bıraktıkları kutsal emanetleri, canlarımız pahasına koruyacak ve gelecek nesillere aktaracağız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Prof. Dr. Salih KARACABEY

Rektör
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,191,573 Tekil Ziyaretçi