Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 32913
REKTÖRÜMÜZDEN P... 25378
ZİRAAT FAKÜLTEM... 16440
"HİCRAN" MÜZİKA... 14417
BOZOK ÜNİVERSİT... 11358
ZİRAAT FAKÜLTES... 10591
ÖĞRENCİLERE GİR... 9741
ÜNİVERSİTEMİZE ... 9485
CEHRİLİK LALESİ... 6857
KAZ YETİŞTİRİCİ... 6486
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  YOZGAT KÜSİ (KAMU-ÜNİVERSİT...
ÜNİVERSİTEMİZDE BAYRAMLAŞMA...
KASAUM’DAN ZİRAAT FAKÜLTESİ...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ AİLESİ İ...
KIRGIZİSTAN’DAN GELEN HEYET...
ÜNİVERSİTEMİZ TIP FAKÜLTESİ...
REKTÖR PROF. DR. KARACABEY ...
AYŞE ILICAK İMAM HATİP ORTA...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ VAKFININ...
“FİKRİNDEN GİRİŞİM ÇIKART” ...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 10
Duyuru Sayısı: 1761
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,191,578 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH KARACABEY "HZ.PEYGAMBER VE GÜVEN TOPLUMU" KONUSUNU ANLATTI  
 
İslam dünyasında Hz. Muhammed (S.A.V)’in doğum gününü kutlamak amacıyla yapılmakta olan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Yozgat’ta da başladı. Yozgat Müftülüğü tarafından 14-20 Nisan 2017 tarihleri arasında kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi’nde konferans düzenlendi.


Etkinliğe Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Yozgat İl Jandarma Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Yozgat Müftüsü Salih Sezik yaptı. Sezik, bu yılki Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri’nin yoğun bir programla kutlanacağını belirterek  “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” temasını vatandaşlarımıza anlatmaya çalışacağız.” dedi.


Konferansa konuşmacı olarak katılan ve “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” konulu konferans veren Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, “Hz. Muhammed’in hayatının her döneminde güvenilir bir insan modeli olduğunu söyledi. Allah Resûlü, güvenilir olmayı, güven aşılamayı, güven içinde yaşamayı söz ve uygulamalarıyla bizlere gösterdiğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey; “Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV), kendi kişisel kimliği ve hayatında güven insanı olduğu gibi Medîne İslam toplumunu da güven temelinde kurmuştur. Arkadaşları (Ashab) da güvenilir insan ve toplum olma konusunda O’nu model almışlardır.”  dedi.


Peygamber efendimiz için pek çok naat yazıldığını ama hiç biri Allah'ın bize onu tanıttığı gibi tanıtmadığını ve tanıtamayacağına dikkat çeken Prof. Dr. Salih Karacabey, “İslam dünyasının yaşadığı problemin temelinde peygamber çizgisinden uzaklaşmak yatmaktadır. Din anlatılırken,  onun yolu tam anlatılmıyor. Diyanet İşleri Başkanlığımız her yıl Peygamber Efendimizin örnek hayatını konu ediniyor. Bu noktada bu yılki güven toplumu konusu çok önemlidir.

Veladetiyle insanlığa kurtuluş müjdesi getiren, insanı ve insani değerleri yükselten, ahlaki erdemleri yaşayarak öğreten sevgili peygamberimizin en başta gelen vasıflarından biri güvenilir olmasıdır. O, kendisine inanan inanmayan herkesin itimat ettiği, en değerli eşyalarını emanet ettiği ve kendisinden asla bir zarar beklemediği Muhammedü’l-Emin’dir. Bir kere bile yalan söylememiş, edinilenleri korumak, verdiği sözü yerine getirmeme gibi bir durum asla söz konusu olmamıştır. Onun örnek hayatını yaşamayı hayatımızda idrak etmeyi rabbim herkese nasip etsin. Bu duygularla Kutlu Doğum Haftası’nı kutluyorum.”  diye konuştu.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,191,578 Tekil Ziyaretçi