Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 30840
REKTÖRÜMÜZDEN P... 21282
ZİRAAT FAKÜLTEM... 14461
"HİCRAN" MÜZİKA... 12527
BOZOK ÜNİVERSİT... 9432
ZİRAAT FAKÜLTES... 8588
ÜNİVERSİTEMİZE ... 7620
CEHRİLİK LALESİ... 4918
KAZ YETİŞTİRİCİ... 4603
YOZGAT ÇİFTÇİSİ... 4385
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERS...
PROF. DR. TAHA NİYAZİ KARAC...
BOZOK'TA YEŞİL KAMPÜS PROTO...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ EMITT 20...
ÜNİVERSİTEMİZ KAZAKİSTAN UL...
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER...
REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH ...
KASAUM ÇOCUKLARI UNUTMADI
ÜNİVERSİTEMİZ HASTANESİ'NDE...
"YÜKSEKÖĞRETİMDE KALİTE SÜR...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 16
Duyuru Sayısı: 1666
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 3,981,537 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  MİLLİ EĞİTİM BAKANI DR. İSMET YILMAZ ÜNİVERSİTEMİZDE KONFERANS VERDİ  
 Bir dizi ziyaret ve programlara katılmak üzere Yozgat’a gelen Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz üniversitemizi ziyaret etti. Bakan Yılmaz, Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu’nda Muhtarlar ve Sivil Toplum Temsilcileri ile bir araya gelirken, Üniversitemizde de “Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” konulu konferans verdi.
Konferans öncesi Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey’i makamında ziyaret etti. Rektörümüz ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Bakan Yılmaz’a üniversitemiz logolu tabak hediye etti.


Üniversitemiz Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde İrfan Kültür ve Sanat Topluluğu tarafından düzenlenen konferansa Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılınçarslan, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey,    Baro Başkanı Avukat Mehmet Şimşek,  İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Tekin, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hikmet Şelli Aybar, Prof. Dr. Kadir Özköse, Prof. Dr. Şenol Akın, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, fakülte dekanları, daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra programın açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey; “Milletlerin tarihinde önemli dönüm noktaları vardır. Bu noktalar bir ölçüde milletin toplu olarak bir sıçrama yapmasını ve kendisine yeni ufuklar açmasını sağlar. Özellikle 15 Temmuz olayından sonra yaşadığımız bugünler ülkemiz adına, ülkemizin geleceği adına çok önemli günlerdir. Yaşananlardan ders çıkartarak geleceğe umutla, heyecanla bakmak ve azimle, gayretle, sabırla çalışmak bizim görevimizdir. Bu çerçevede üniversitemize ziyaretinizden dolayı Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyor ve verecekleri konferansın bizlerin dimağlarında önemli yer etmesini diliyor, saygılar sunuyorum.” ifadelerini kullandı.


Programın açılış konuşmasının ardından Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz “Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” konulu konferansıyla katılımcıları bilgilendirdi. Bakan Dr. Yılmaz konuşmasında: “Rektörümüz söyledi, milletlerin tarihinde önemli dönüm noktaları vardır. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanı kesinlikle bu ülkenin tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır. Çok partili hayata geçiş önemlidir. 1950’de barış içerisinde, sulh içerisinde demokratik teamüllere uygun bir şekilde diğer ülkelerdeki hükümetlerin el değiştirmesi çok partili hayata geçiş bakımından gerçekten çok önemlidir. İşte en az onlar kadar önemli olan bir dönüşümün arifesindeyiz.


16 Nisan’da bir halk oylaması var. Bu halk oylamasında milletimize şunu soruyoruz; Hükümeti sandıkta sen kurmak ister misin? Nedir bunun adı? Biz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi diyoruz. Ya da bir başka şekilde istikrarlı yönetime geçmek istiyor musunuz? Bunun özü bu istikrarlı bir yönetim. En kritik kelime bu “istikrar.” Bir yerde istikrar varsa kalkınma var. Bir yerde istikrar varsa geleceğe ilişkin umut var. Bir yerde istikrar varsa yatırım var. Yatırım olduğundan dolayı da istihdam var. İstihdam varsa üretim var. Üretim varsa ihracat var  ve ülkelerin kalkınması söz konusudur. Dolayısıyla biz istikrarlı yönetime geçmek istiyor muyuz? İşte bunun kararını 16 Nisan’da vereceğiz.” dedi.


Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz konuşmasının devamında şunları söyledi: “Bizim milletimiz irfan sahibidir. Bizim milletimiz feraset sahibidir, basiret sahibidir. Kimin yanında duracağını iyi bilir.15 Temmuz’da kimin yanında durulması gerektiğini de gösterdi. Bundan kimsenin şüphesi olmasın ki kadere iman eden kederden emin olur. Biz de diyoruz ki, anayasal değişikliğinin getireceği yeni anayasal sistemle eğer milletine güvenirsen hiçbir yanlış yapılmaz, hiçbir kaygıya da gerek yoktur. Nasıl kadere iman eden kederden emin oluyor, milletine güvenen de korkularından emin olur.


Millete güvenirsen bu sistem en doğrusudur. Milletine güvenmiyorsan o zaman yapılması gereken şey kendi düşüncenizi ve kendinizi değiştirmektir. Çünkü, “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.” Uğruna çalışılacak şey milletin sahip olduğu bir şeyi milletten vekâlet alarak yürütmek. Devletin sahibi millettir. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. İnsan yoksa devlet de yok. Dolayısıyla millet sahibi olduğu vatanı devleti yönetecek kimseleri belirliyor. Millete güvenirsek hiçbir kusur olmayacaktır diye düşünüyorum.” dedi.


Bakan Dr. Yılmaz konuşmasını şu cümlelerle tamamladı: “Şeyh Edebali’nin sözleriyle konuşmamı bitirmek isterim. Şeyh Edebali’nin güzel bir sözü var diyorki,  Zümrüdü Anka’nın seçtiği Kaf Dağı sana yakın olsun. Zümrüdü Anka  rehber yol gösterici. Kaf Dağı hayalleriniz. Nedir bu ülkenin hayali? Çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkmaktır. Daha özgür, daha zengin bir ülke olmaktır. İşte bu hayallerine gidebilmek için iyi bir idareciye, iyi bir yöneticiye, iyi bir rehbere, iyi bir kılavuza ihtiyacınız var. Dolayısıyla da ben bu aziz milletin 16 Nisan’da bu ülkeyi, bu milleti kendi hayallerine götürecek, kavuşturacak liderleri bulup çıkartacak ve onu destekleyerek inşallah Türkiye’yi 21. yüzyıl da hak ettiği yere getirecektir diye düşünüyorum. Bundan şüphem yok.”

Program sonunda Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz ve  Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey öğrencilerle fotoğraf  çekildi.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
3,981,537 Tekil Ziyaretçi