Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 32912
REKTÖRÜMÜZDEN P... 25377
ZİRAAT FAKÜLTEM... 16440
"HİCRAN" MÜZİKA... 14416
BOZOK ÜNİVERSİT... 11357
ZİRAAT FAKÜLTES... 10591
ÖĞRENCİLERE GİR... 9741
ÜNİVERSİTEMİZE ... 9484
CEHRİLİK LALESİ... 6856
KAZ YETİŞTİRİCİ... 6486
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  YOZGAT KÜSİ (KAMU-ÜNİVERSİT...
ÜNİVERSİTEMİZDE BAYRAMLAŞMA...
KASAUM’DAN ZİRAAT FAKÜLTESİ...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ AİLESİ İ...
KIRGIZİSTAN’DAN GELEN HEYET...
ÜNİVERSİTEMİZ TIP FAKÜLTESİ...
REKTÖR PROF. DR. KARACABEY ...
AYŞE ILICAK İMAM HATİP ORTA...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ VAKFININ...
“FİKRİNDEN GİRİŞİM ÇIKART” ...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 9
Duyuru Sayısı: 1761
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,191,490 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  ÜNİVERSİTEMİZDE TIP BAYRAMI KUTLANDI  
 
Türkiye’de modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak bilinen 14 Mart Tıp Bayramı’nı Üniversitemiz Tıp Fakültesi öğrencileri ve öğretim üyeleri düzenlenen kokteyl programı ile kutladı.  Yılda bir gün de olsa iş stresinden uzak bir ortamda bir araya gelerek moral depolayan sağlık çalışanlarının sevincine ve onuruna Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey de ortak oldu.Üniversitemiz Konukevi ve Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hikmet Şelli Aybar, Prof. Dr. Kadir Özköse, Prof. Dr. Şenol Akın, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yalvaç, Üniversitemiz Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mesut Sipahi, çok sayıda öğretim üyesi ve sağlık çalışanları katıldı.Programda Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yalvaç, Tıp Fakültemiz öğretim üyeleri Prof. Dr. Fatma İnci Arıkan, Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu ve Tıp Fakültesi’nden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Şelli Aybar yaptıkları konuşmalarda özveriyle mesleğini icra eden tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayan mesajlar verdi.Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey konuşmasında meslek ahlakını gözeterek yapılan her işin değerli olduğunu belirterek insanlar arasında adil olmak ve adaletle hükmetmek için seçilen her mesleğin kutsal olduğunu kaydetti. Her mesleğin dolaylı olarak geri dönüşümünün yine insanın kendisi olduğuna dikkat çeken Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, doktorluk mesleğinin doğrudan insan merkezli olması nedeniyle diğer mesleklerden ayrıldığını sözlerine ekledi. Rektörümüz konuşmasının devamında sağlık çalışanlarına seslenerek “Her kim olursa olsun tedavi ihtiyacı olan kişi düşmanımız da olsa her halükarda insana dönük ve insanı kurtarmak içindir. Bu yönüyle yeryüzündeki meslekler içinde yapılabilecek en faziletli işi yapmaktasınız.” dedi.

Sağlık çalışanlarına yönelik yapılan şiddet girişimlerini kınayan Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey bu problemin insanımızın iyi yetişmemesinden dolayı cehalet ve bencillikten kaynaklanan bir ahlak meselesi olduğuna dikkat çekti.Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak geleceğin doktorlarını yetiştiren ve aynı zamanda insanlara şifa dağıtan akademisyenlerimize gösterdikleri emeklerinden dolayı teşekkür eden Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

Program Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yalçın Aral’a profesörlük beratı ve cübbe, Doç. Dr. Emine Çölgeçen, Doç. Dr. Çiğdem Kader’e doçentlik cübbelerinin giydirilmesi ve müzik dinletisi ile sona erdi.

 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,191,490 Tekil Ziyaretçi