Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 30840
REKTÖRÜMÜZDEN P... 21282
ZİRAAT FAKÜLTEM... 14461
"HİCRAN" MÜZİKA... 12527
BOZOK ÜNİVERSİT... 9432
ZİRAAT FAKÜLTES... 8588
ÜNİVERSİTEMİZE ... 7620
CEHRİLİK LALESİ... 4918
KAZ YETİŞTİRİCİ... 4603
YOZGAT ÇİFTÇİSİ... 4385
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERS...
PROF. DR. TAHA NİYAZİ KARAC...
BOZOK'TA YEŞİL KAMPÜS PROTO...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ EMITT 20...
ÜNİVERSİTEMİZ KAZAKİSTAN UL...
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER...
REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH ...
KASAUM ÇOCUKLARI UNUTMADI
ÜNİVERSİTEMİZ HASTANESİ'NDE...
"YÜKSEKÖĞRETİMDE KALİTE SÜR...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 16
Duyuru Sayısı: 1666
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 3,981,535 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  ÜNİVERSİTEMİZDE TIP BAYRAMI KUTLANDI  
 
Türkiye’de modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak bilinen 14 Mart Tıp Bayramı’nı Üniversitemiz Tıp Fakültesi öğrencileri ve öğretim üyeleri düzenlenen kokteyl programı ile kutladı.  Yılda bir gün de olsa iş stresinden uzak bir ortamda bir araya gelerek moral depolayan sağlık çalışanlarının sevincine ve onuruna Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey de ortak oldu.Üniversitemiz Konukevi ve Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hikmet Şelli Aybar, Prof. Dr. Kadir Özköse, Prof. Dr. Şenol Akın, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yalvaç, Üniversitemiz Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mesut Sipahi, çok sayıda öğretim üyesi ve sağlık çalışanları katıldı.Programda Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yalvaç, Tıp Fakültemiz öğretim üyeleri Prof. Dr. Fatma İnci Arıkan, Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu ve Tıp Fakültesi’nden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Şelli Aybar yaptıkları konuşmalarda özveriyle mesleğini icra eden tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayan mesajlar verdi.Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey konuşmasında meslek ahlakını gözeterek yapılan her işin değerli olduğunu belirterek insanlar arasında adil olmak ve adaletle hükmetmek için seçilen her mesleğin kutsal olduğunu kaydetti. Her mesleğin dolaylı olarak geri dönüşümünün yine insanın kendisi olduğuna dikkat çeken Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, doktorluk mesleğinin doğrudan insan merkezli olması nedeniyle diğer mesleklerden ayrıldığını sözlerine ekledi. Rektörümüz konuşmasının devamında sağlık çalışanlarına seslenerek “Her kim olursa olsun tedavi ihtiyacı olan kişi düşmanımız da olsa her halükarda insana dönük ve insanı kurtarmak içindir. Bu yönüyle yeryüzündeki meslekler içinde yapılabilecek en faziletli işi yapmaktasınız.” dedi.

Sağlık çalışanlarına yönelik yapılan şiddet girişimlerini kınayan Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey bu problemin insanımızın iyi yetişmemesinden dolayı cehalet ve bencillikten kaynaklanan bir ahlak meselesi olduğuna dikkat çekti.Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak geleceğin doktorlarını yetiştiren ve aynı zamanda insanlara şifa dağıtan akademisyenlerimize gösterdikleri emeklerinden dolayı teşekkür eden Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

Program Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yalçın Aral’a profesörlük beratı ve cübbe, Doç. Dr. Emine Çölgeçen, Doç. Dr. Çiğdem Kader’e doçentlik cübbelerinin giydirilmesi ve müzik dinletisi ile sona erdi.

 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
3,981,535 Tekil Ziyaretçi