Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 31804
REKTÖRÜMÜZDEN P... 23438
ZİRAAT FAKÜLTEM... 15373
"HİCRAN" MÜZİKA... 13412
BOZOK ÜNİVERSİT... 10317
ZİRAAT FAKÜLTES... 9512
ÖĞRENCİLERE GİR... 8745
ÜNİVERSİTEMİZE ... 8489
CEHRİLİK LALESİ... 5797
KAZ YETİŞTİRİCİ... 5493
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  BOZOK YAPI-KARİYER GÜNLERİ ...
TÜBİTAK PROGRAMLARI BİLGİLE...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ 1. KARİY...
ÜNİVERSİTEMİZ KONYA VE KAYS...
ÜNİVERSİTEMİZDE 11. SPOR ŞE...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİL...
ONÜÇÜNCÜ YOZGAT BİLİŞİM ETK...
YOZGAT İLİ MANDA YETİŞTİRİC...
ÜNİVERSİTEMİZ ANKARA YÜKSEK...
TÜRKİYE SİYASET BİLİMİ DERG...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 20
Duyuru Sayısı: 1719
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,086,404 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  TARIMSAL YÜKSEKÖĞRETİM'İN 171. YILDÖNÜMÜ TÖRENLE KUTLANDI  
 
Tarımsal Yükseköğretimin 171. yıldönümü Üniversitemiz Ziraat Fakültesi tarafından düzenlenen törenle kutlandı.Üniversitemiz Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa  Vali Yardımcısı Duran Eryılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılıçarslan, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karabacey, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şenol Akın,  Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Fakülte Dekanları, İl Genel Meclis Başkanı Halil Şahbaz, Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaattin Özdemir, Yozgat Ziraat Odası Başkanı İsmail Açıkgöz, Yozgat Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilcisi İsmail Karabulut, Yozgat Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hacı Selvi, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan program üniversitemiz Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından repertuarında Yozgat türkülerinin bulunduğu mini konserle devam etti.


Programın açılış konuşmasını Ziraat Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Osman Keleş yaptı. Keleş konuşmasında  “Ülkemiz tarımını geliştirecek, çağdaş ülkeler düzeyine çıkaracak, bilgi ve teknolojiyi tarla ile buluşturarak donanımlı Ziraat Mühendisi yetiştirme amacımıza daha çok azim, uğraşı ve daha iyi eğitim alarak ulaşabiliriz.” ifadelerini kullandı.


Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaattin Özdemir Yozgat tarımı ve hayvancılığında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek tarım şehri olan kentimizde çiftçilerimize çok büyük destekler verildiğinin altını çizdi. Özdemir konuşmasının devamında “Bir ilde Ziraat Fakültesi yoksa o ilde tarımsal üretimden bahsedilmesi mümkün değildir. Bizim en büyük amacımız Ziraat Fakültesi öncülüğünde Yozgat’ın tarım ve hayvancılığını istenilen seviyeye getirmektir.” dedi.

Ziraat Fakültemiz  Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ konuşmasında: “Her geçen gün artan dünya nüfusunun yeterli ve dengeli beslenebilmesi için gerekli olan tarımsal üretimimizin artırılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu amaçla, tarımsal verimin ve kalitesinin artırılması yanında üretimin de çeşitlendirilmesi gerekmektedir. Bu da ancak, iyi bir tarımsal öğretim sayesinde, bilinçli bir tarımsal üretim yapmakla, bilimin ve ileri teknolojinin gerektirdiği tarımsal üretim teknolojilerini uygulamakla mümkün olmaktadır.” dedi. Prof. Dr. Karadağ konuşmasının devamında Ziraat Fakültemizin ilimiz ve uluslararası alanda yaptığı çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.


Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey konuşmasında tarımın insan hayatında köklü ve eski bir yeri olduğunu söyleyerek ziraatçılık mesleğinin insanlığın tarihi kadar eski olduğunu belirtti. Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey konuşmasının devamında şunları söyledi: “Üniversite olarak biz her fakültemizin öncelikle bulunduğu şehre, sonra da yetiştirdiği insan ve yaptığı bilimsel araştırmalarla ülkeye, millete,  katkı sunmasını hedefliyoruz. Sadece kendi ülkemize, şehrimize değil, aynı zamanda yapılan bilimsel çalışmalarla dünyaya gelecekte yaşayacak insanların hayatına katkı sunmak durumundayız.  Yozgat coğrafi alan itibari ile Türkiye’nin ortasında bir ilimiz ve Türkiye’de, tarım alanı olarak 15. Sırada, ancak bunun sonucunu tam olarak alamıyoruz. Bu noktada Ziraat Fakültemiz aracılığı ile şehrimiz insanına bir yol haritası çizebilirsek, yönlendirebilirsek ve bu noktada üretimi artırmaları açısından destek olabilirsek kendimizi bahtiyar hissedeceğiz.  Mektepli tarımın tarımsal öğretimin 171. yılını kutluyoruz. Her yıl bir sonrakinden daha iyi olmak zorunda. Gelecek yıl bugünü kutlarken, eğer elimizdeki veriler ve bizim yaptığımız çalışmalar bugünden daha iyi ise başarılı olacağız demektir. Bugünün yarına ışık tutacak başarılarla dolu olmasını diliyorum.” dedi.

Yozgat Vali Yardımcısı Duran Eryılmaz “Modern ve teknolojik tarımda istenilen seviyeye ulaşmak için çiftçimizin mutlaka tarımsal öğretimle tanışması gerekiyor. Tarım şehri olan ilimizde çiftçimizin yüksek verim ve bol mahsul elde etmesi bilinçli tarımla mümkün olur. Bu konuda Ziraat Fakültesi’nin Yozgat’ta olması büyük bir kazanç.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkez Müdürü Mehmet Şahin “Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Konularında Yapılan Çalışmalar” konulu konferans verdi.

Programda ayrıca üniversitemize TÜBİTAK projelerinin hazırlanmasında katkı sağlayan Ziraat Fakültesi öğretim elemanları Araş. Gör. Cüneyt Civelek, Araş. Gör. Sevim Atmaca, Araş. Gör. Selda Daler ve Araş. Gör. Tuğba Kılıç’a sertifikaları takdim edildi.

Programın sonunda Vali Yardımcısı Duran Eryılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkezi Müdürü Mehmet Şahin’e katkılarından dolayı plaket takdim etti.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,086,404 Tekil Ziyaretçi