Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 30840
REKTÖRÜMÜZDEN P... 21283
ZİRAAT FAKÜLTEM... 14461
"HİCRAN" MÜZİKA... 12527
BOZOK ÜNİVERSİT... 9432
ZİRAAT FAKÜLTES... 8589
ÜNİVERSİTEMİZE ... 7620
CEHRİLİK LALESİ... 4919
KAZ YETİŞTİRİCİ... 4603
YOZGAT ÇİFTÇİSİ... 4385
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERS...
PROF. DR. TAHA NİYAZİ KARAC...
BOZOK'TA YEŞİL KAMPÜS PROTO...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ EMITT 20...
ÜNİVERSİTEMİZ KAZAKİSTAN UL...
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER...
REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH ...
KASAUM ÇOCUKLARI UNUTMADI
ÜNİVERSİTEMİZ HASTANESİ'NDE...
"YÜKSEKÖĞRETİMDE KALİTE SÜR...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 13
Duyuru Sayısı: 1666
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 3,981,603 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH KARACABEY SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMINA KATILDI  
 
Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Yozgat’ta Sarıkamış Şehitlerini Anma etkinlikleri kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü tarafından düzenlenen yürüyüşe katıldı. Sarıkamış Harekâtı’nda şehit olan 90 bin asker için Yozgat’ta yüzlerce kişi, kar altında Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü.


Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünde bir araya gelen Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılıçaslan ile kurum müdürleri ile öğrenciler tekbir ve türküler eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdüler.


Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan grup Sarıkamış Şehitleri için saygı duruşunda bulundu ve İstiklâl Marşı okudu. Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer yaptığı konuşmasında “Bugün bu toprakların vatan olması uğrunda canlarını feda eden şühedaları anmak üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Hepsinin ruhu şad olsun.” dedi.

Sarıkamış Harekâtı’nın gençlerin geçmişini öğrenmeleri adına önemli olduğuna değinen Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey,  “Tarihimizin her anı önemli olaylarla doludur. Bu olaylar içerisinde bazıları var ki unutulmaz ve unutulmaması gerekir. Sarıkamış şehitleri bunlardan biridir. İstiklâl Savaşı yıllarımızın en önemli olaylarından ve gençliğimizin mutlaka bilmesi gereken, bir Türk evladı olarak bu memleketin değerlerini koruma adına, kendilerini, kimliklerini bilmeleri ve anlamaları açısından önemli bir dönüm noktasıdır. Bugün üniversite gençliğinin, lise gençliğinin burada olması özellikle tarih bilinci oluşması ve çocuklarımızın tarihlerine sahip çıkmaları adına çok önemli bir olaydır.


Geçmişimizi iyi bilir iyi değerlendirirsek geleceğimizi ona göre kurgular ve ona göre koruruz. Bu memleketin geleceğinin korunması ve bu vatanın Türk yurdu olarak devam etmesi, gençliğimizin geçmişini çok iyi bilmesine bağlıdır. Sarıkamış bu manada unutulmaması gereken olaylardan biridir. Sarıkamış şehitleri her zaman anılmak zorundadır. Allah hepsine rahmet etsin.” dedi.

Konuşmaların ardından şehitler için Kuran-ı Kerim okundu ve İl Müftüsü Sahil Sezik şehitler için dua etti. Duanın ardından ise programa katılanlara salep ikramında bulunuldu.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
3,981,603 Tekil Ziyaretçi