Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Kanun ve Yönetmelikler
Basında Bozok
Haber Arşivi
Bozok Bülten
Bozok Gazete
Fotoğraflarla Bozok
Tanıtım Videosu
Tanıtım Kataloğu
Logomuz
Basın Talep Formu
İş Akış Şeması
Arama
Linklerimiz
İletişim
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 37709
REKTÖRÜMÜZDEN P... 32735
ZİRAAT FAKÜLTEM... 20998
"HİCRAN" MÜZİKA... 19812
ZİRAAT FAKÜLTES... 16224
BOZOK ÜNİVERSİT... 16063
ÜNİVERSİTEMİZE ... 14565
ÖĞRENCİLERE GİR... 14539
CEHRİLİK LALESİ... 12542
KAZ YETİŞTİRİCİ... 11804
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  BAĞIMLILIK HER YÖNÜYLE ELE ...
BOĞAZLIYAN MYO GIDA İŞLEME ...
ÜNİVERSİTEMİZ REKTÖR YARDIM...
GENÇ GİRİŞİMCİLER TOPLULUĞU...
ÜNİVERSİTEMİZDE "KORE KÜLTÜ...
ÜNİVERSİTEMİZ BOLU VE KÜTAH...
ÜNİVERSİTEMİZ ZİRAAT FAKÜLT...
ÜNİVERSİTEMİZDE MÜHENDİSLİK...
İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI P...
ÜNİVERSİTEMİZDE "FETÖ VE EĞ...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 8
Duyuru Sayısı: 1826
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 5,322,858 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  ÜNİVERSTEMİZDE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA KONULU PROGRAM DÜZENLENDİ  
 

Üniversitemiz Tiyatro Makinası Topluluğu tarafından “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma”  temalı tiyatro oyunu ve şiir dinletisi programı düzenlendi.

İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa, Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, İİBF Dekanı Prof. Dr. Mustafa Saçmacı, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını, İİBF Dekanı Prof. Dr. Mustafa Saçmacı yaptı. 15 Temmuz gecesi ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainlerinin  harekete geçtiğini belirten Prof. Dr. Saçmacı, “milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır “ dedi. Milletimizin sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak darbe girişimini başarısızlığa uğrattığını belirten Prof. Dr. Saçmacı, bu vatan hainlerinin milli birlik ve beraberlik şuurumuzu asla bölemeyeceklerini sözlerine ekledi.
Darbecilerin 15 Temmuz gecesi Genelkurmay Başkanlığı yakınlarında helikopterden açılan ateş sonucu şehit olan Celalettin İbiş’in oğlu üniversite öğrencisi Çağrı İbiş, 15 Temmuz gecesi yaşananları anlattı. İİBF Dekanı Prof. Dr. Mustafa Saçmacı, programa onur konuğu olarak katılan ve “Ben vatansız kalmamak için babasız kaldım” mesajı ile vatan ve millet sevgisini tüm kalplere kazıyan Çağrı İbiş’e plaket takdim etti.
Program, Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu hain darbe gecesi darbecilere ilk kurşunu atan Ömer Halisdemir anısına kaleme alınan “30 Kuş” adlı şiiri seslendirmesiyle devam etti. Üniversitemiz öğrencilerinden Halil İbrahim Arvas “15 Temmuz ve Yaşanılanlar” konulu bir konuşma gerçekleştirdi. Yine üniversite öğrencilerimizden Fatih Duruk “Vatan Oğul”, Hatice Nur Tunçer “Anne Ben Şehit Olursam Eğer” ,Radyo Sunucusu Cemil Üstündaş ise “Şehitler” adlı şiiri seslendirdi.

Programın sonunda öğrencilerimiz tarafından 15 Temmuz gecesi yaşanılanların anlatıldığı  tiyatro oyunu sahnelendi. Oyunun sonunda tiyatro oyuncuları tarafından  bayrak açılarak  “Bir Ölürüz Bin Diriliz” mesajı verildi.


Katkılarından dolayı  Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu  Radyo Sunucusu  Cemil Üstündaş’a , İİBF Dekanı Prof. Dr. Mustafa Saçmacı ise  Tiyatro Makinası Topluluğu Sanat Yönetmeni Kıvanç Sarıgül’e plaket takdim etti.


 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
5,322,858 Tekil Ziyaretçi