Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 30840
REKTÖRÜMÜZDEN P... 21283
ZİRAAT FAKÜLTEM... 14461
"HİCRAN" MÜZİKA... 12527
BOZOK ÜNİVERSİT... 9432
ZİRAAT FAKÜLTES... 8588
ÜNİVERSİTEMİZE ... 7620
CEHRİLİK LALESİ... 4919
KAZ YETİŞTİRİCİ... 4603
YOZGAT ÇİFTÇİSİ... 4385
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERS...
PROF. DR. TAHA NİYAZİ KARAC...
BOZOK'TA YEŞİL KAMPÜS PROTO...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ EMITT 20...
ÜNİVERSİTEMİZ KAZAKİSTAN UL...
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER...
REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH ...
KASAUM ÇOCUKLARI UNUTMADI
ÜNİVERSİTEMİZ HASTANESİ'NDE...
"YÜKSEKÖĞRETİMDE KALİTE SÜR...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 16
Duyuru Sayısı: 1666
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 3,981,558 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  BOZOK ÜNİVERSİTESİ YATIRIMLARI İLE GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR  
 

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer ve Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, üniversitemiz kampüs alanında yapımı devam eden ve kısa süre içinde teslim edilecek olan yatırımları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

200 yatak kapasiteli Tıp Fakültesi Morfoloji Binası ve Araştırma Uygulama Hastanesi ile yapımında sona yaklaşılan ve önümüzdeki günlerde teslim edilecek Mühendislik Fakültesi ve Akademik Birimler Kompleksi, Rektörlük ve İdari Birimler Hizmet Binası inşaat alanını gezen Yozgat Milletvekili Başer ve Rektörümüze, üniversitemiz Genel Sekreter Vekili Yrd. Doç. Dr. Güsamettin Erdoğan, Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mesut Sipahi, AK Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı eşlik etti.


SAĞLIKTA ÖNEMLİ HİZMET

Milletvekili Başer, Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampüs alanı içerisinde yapımı devam eden Tıp Fakültesi Morfoloji Binası ve 200 yatak kapasiteli Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin tamamlanması ile birlikte sağlık alanında kaliteli hizmet sunulacağını dile getirdi. Yozgat’ta diğer şehirlere sevklerin de önüne geçileceğinin altını çizen Milletvekili Başer, 2006 yılında kurulan Bozok Üniversitesi’nin hızla gelişimini sürdürdüğünü sözlerine ekledi.


TIP ÖĞRENCİLERİ YOZGAT’TA EĞİTİM GÖRECEK

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin Hacettepe Üniversitesi’nde eğitim gördüğünü hatırlatan Başer, Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası ile Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin tamamlanmasıyla birlikte öğrencilerin Yozgat’ta eğitimlerine devam edeceğini ifade etti. Tıp Fakültesi Morfoloji Binası ve 200 yatak kapasiteli Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin TOKİ tarafından yapıldığını hatırlatan Başer, “Üniversite hastanemiz tamamlandığında Yozgat’a sağlık konusunda daha kapsamlı hizmet sunulacak. Vatandaşlarımız tedavi için il dışına gitmek yerine kendi memleketinde sağlık hizmetini alacak.” dedi.

Yozgat'ı bir üniversite şehri, bilimin kalbinin attığı bir şehir haline getirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Milletvekili Başer, "Tıp Fakültemiz ve hastanemizle beraber Yozgat'ı bölgenin sağlık üssüne getirme arzusundayız.” ifadelerini kullandı.


2016 YILINDA HİZMETE AÇMAYI PLANLIYORUZ
Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey Tıp Fakültesi Morfoloji Binası ile Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ni 2016 yılı içerisinde açmayı planladıklarını dile getirdi. Rektörümüz Prof. Dr. Karacabey, hastane inşaatının hızla devam ettiğine değinerek, önümüzdeki günler içerisinde hastanede kullanılacak malzemelerle ilgili tespit çalışmalarına başlanılacağını dile getirdi. Rektörümüz, kış dönemi içerisinde hastane iç tefrişatını ve cihaz montajlarının yapılmasının öngörüldüğünü kaydederek, hastanenin hizmete girmesiyle birlikte Ankara’da eğitim gören Tıp Fakültesi öğrencilerimizin de eğitimlerine Yozgat’ta devam ettirileceğini sözlerine ekledi. Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey ve Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, yüklenici firmadan 2016 yılı için söz istedi.


Tıp Fakültesi Morfoloji Binası ve Araştırma Uygulama Hastanesi’nde incelemelerde bulunan heyet daha sonra Mühendislik Fakültesi ve Akademik Birimler Kompleksi ile Rektörlük ve İdari Birimler Hizmet Binası inşaat alanını gezerek yetkililerden bilgi aldı.
 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
3,981,558 Tekil Ziyaretçi