Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 31804
REKTÖRÜMÜZDEN P... 23438
ZİRAAT FAKÜLTEM... 15373
"HİCRAN" MÜZİKA... 13412
BOZOK ÜNİVERSİT... 10317
ZİRAAT FAKÜLTES... 9512
ÖĞRENCİLERE GİR... 8745
ÜNİVERSİTEMİZE ... 8489
CEHRİLİK LALESİ... 5797
KAZ YETİŞTİRİCİ... 5493
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  BOZOK YAPI-KARİYER GÜNLERİ ...
TÜBİTAK PROGRAMLARI BİLGİLE...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ 1. KARİY...
ÜNİVERSİTEMİZ KONYA VE KAYS...
ÜNİVERSİTEMİZDE 11. SPOR ŞE...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİL...
ONÜÇÜNCÜ YOZGAT BİLİŞİM ETK...
YOZGAT İLİ MANDA YETİŞTİRİC...
ÜNİVERSİTEMİZ ANKARA YÜKSEK...
TÜRKİYE SİYASET BİLİMİ DERG...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 21
Duyuru Sayısı: 1719
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,086,394 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  ÜNİVERSİTEMİZ 2014-2015 AKADEMİK YILI MEZUNİYET TÖRENİ YAPILDI  
 
Üniversitemizde 2014-2015 eğitim öğretim döneminde lisans ve ön lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz, düzenlenen mezuniyet töreniyle diplomalarını aldı.Üniversitemiz  Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine Yozgat Vali Vekili Yavuz Güner, Yozgat Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur,  İl Jandarma Komutan Albay Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Yozgat Bölge İdaresi Başkanı Mehmet Emin Sevimli, Yozgat Baro Başkan Vekili Fatih Av. Yorulmaz, Rektörümüz  Prof. Dr. Salih Karacabey, Daire Müdürleri,  Fakülte Dekanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretim elemanları, öğrenci yakınları ve öğrenciler katıldı.

“Bozok Üniversiteli Olmak Bizler İçin Çok Özel Bir Ayrıcalıktır”


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mezuniyet töreni Fakülte ve Yüksekokullar birincisi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi Ramazan Karadavut’un mezun olan öğrenciler adına yaptığı konuşma ile devam etti. Karadavut konuşmasında: “Ben üniversite eğitimim boyunca tek başıma ayakta durmayı öğrendim, susmayı ve konuşmayı, ailemden uzakta hayatla savaşmayı öğrendim. Sadece bu kazanım bile bundan sonra karşıma çıkacak tüm sorunlar için elimdeki en büyük diploma olacak.” ifadelerini kullandı. Karadavut konuşmasının devamında üniversite hayatının kendisine büyük hayaller kurmayı öğrettiğine vurgu yaparak; “Hayatta ne olursan ol, yaptığın işteki en iyi adam sen ol” düsturuyla hayatına yeni bir adım atacağını sözlerine ekledi.Karadavut konuşmasının sonunda şunları söyledi: “Bundan sonra zorlu bir hayat kavgası bekliyor bizi; fakat biliyorum ki bizler elimizde diploma, yüreğimizde insan sevgisi ve ruhumuzda çalışma şevkiyle çok şey başarabiliriz. Bizler bu ülkenin temiz yarınlarıyız. Bozok Üniversiteli olmak bizler için çok özel bir ayrıcalıktır”

"Bütün Toplumların Geleceğe Güvenle Bakmasının Yolu Ve İmkânı Yetiştirdiği Gençliğe Güvenmesiyle Mümkündür”

Törende bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, bugün Bozok Üniversitesi’nin hayatında önemli bir günü yaşadığını belirterek; “Bugün mezun verdiğimiz öğrencilerimizin hayatında yeni bir sayfa açılıyor. Dolayısıyla onlar için önemli olan bugün bizim için de çok önemli ve özel bir gündür.  Bugün elbette aramızdan mezun olmak suretiyle ayrılacak olan genç mezunlarımız için önemli bir gün. Bugün biz fakülte ve yüksek okullarımızdan 2 bin civarında arkadaşımızı uğurluyoruz. Onlara yeni hayatlarına başlarken başarılar dileyerek hayata uğurluyoruz.” dedi.

Öğrencilere seslenen Rektör Karacabey; “Uzun bir tahsil hayatı, hayatınızın önemli bir kısmıydı ancak bundan sonraki çok daha önemlidir. Burada kazandığınız bilgi, beceri ve değerleri, aldığınız eğitimi ülkemize hizmet ederek insanımıza hizmet ederek, ülkemiz çıkarları doğrultusunda değerlendireceksiniz. Bugün aramızdan ayrılacak olan genç kardeşlerimiz ve meslektaşlarım. Üniversite sadece bir diploma vermiyor. Burada kazandığınız bilgi, beceri ve bu esnada kurduğunuz dostluklar gelecekte ülkemize yapacağınız hizmette çok önemli bir rol oynayacaktır.Kendi değerlerine sahip çıkarak, kendi toplumuna hizmet etmenin haklı gururunu yaşayarak ve topluma hizmet uğurunda önemli bir görevi üstlenmiş olarak buradan ayrılmış olacaksınız. Burada öğrendiğiniz bilgiler, çalışma hayatınızda mutlaka yardımcı ve yol gösterici olacaktır ama bununla beraber kazandığınız vatan ve millet sevgisi bu topluma hizmet etmekte, bu toplumun birlik ve beraberliğini sağlamakta çok önemli olacaktır. Toplumlar gençleriyle övünürler, çünkü gelecek gençlerdedir. Bütün toplumların geleceğe güvenle bakmasının yolu ve imkânı yetiştirdiği gençliğe güvenmesiyle mümkündür, biz size güveniyoruz. Biz sizin gerçekten ülkesini ve milletini seven çalışma hayatında başarılı olacak ve ülkesini severek hizmet edecek insanlar olacağınıza canı gönülden inanıyoruz. Bütün kalbimizle bu hayatınızda başarılar diliyorum.” diye konuştu.Bozok Üniversitesi’nin dokuz fakültesi ve yüksek okullarıyla mezuniyet verdiğini dile getiren Rektör Karacabey, “Ancak henüz öğretime başlamamış iki fakültemiz ve mezun vermemiş fakültemiz var. Bugünkü mezunlarımız dört fakülte ve yüksek okullarımızın öğrencileridir ve 2 bin mezun veriyoruz. Bütün fakültelerimiz mezun vermeye başladığında bu sayılar 4 bin, 5 bin olacaktır. Bozok Üniversitesi o günleri de görecek, o günleri de yaşayacaktır. O zaman şu anda dört fakülte ve yüksekokullarla sığamadığımız bu salon bize dar gelecek demektir ki, ileriki yıllarda daha büyük salonlarda mezuniyet töreni kutlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sizleri yetiştiren, bugüne getiren öğretim üyesi arkadaşlarıma, beraber tanıştığımız öğretim elemanı arkadaşlarıma gerçekten teşekkür eder, minnettarlığımı ifade ederim. Öğretim üyesinin en önemli görevi öğrencilerine faydalı olmaya çalışmak, onlara hayatta kendilerine lazım olacak bilgiyi öğretmek ve aynı zamanda araştırma yaparak ülkenin ilim hayatına katkıda bulunmaktır. Bu görevlerinden birini bugün sizi mezun ederken gerektiği gibi yerine getirdiklerini görüyor ve kendilerine teşekkür ediyorum.

Sayın velilerimizin bunu da bilmesini istiyorum, konuştuğum birçok öğretim elemanı arkadaşımın öğrencilerimizin gerçekten bir anne, bir baba gibi ihtiyaçları olduğunda yanında olduklarını da biliyorum. Sadece onlara bilgi öğretmekle kalmadılar, onlara aynı zamanda ihtiyaç duydukları her konuda yardımcı olmaya çalıştılar. Bu aynı zamanda önemli bir insani görevini layıkıyla yerine getiren öğretim üyesi arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Özellikle siz velilerin de bunu bilmesini istiyorum. Çünkü bundan sonra Bozok Üniversitesi’ne gelecek, burayı tercih edecek, burada okuyacak öğrenci kardeşlerimiz burada kendilerinin anne ve babalarından isteyecekleri ve ihtiyaç duyacakları kendilerine arz edecekleri her problemlerini çözmeye çalışacak, onları seven, onları bir evlat gibi şefkatle bağrına basan hanımefendi ve beyefendi öğretim üyelerini göreceklerdir. Bu bizim için önemli bir kıvanç vesilesidir.Sizleri ve özellikle bugün mezun olacak evlatlarımızı burada bir araya getirirken şu anda salonumuzda kıvançla bu anı bekleyen ve bu anı yaşayan sevgili veliler, anneler ve babalar, şunu dememiz mümkündür; bugün en çok kıvanç duyan sizlersiniz. Çünkü evlat yetiştirdiniz onları büyüttünüz üniversiteyi kazandırdınız ve bugün de mezuniyetlerini görüyorsunuz. Bir anne baba için bunun ne kadar önemli olduğunu bu yollardan geçmiş bunu yaşamış bir baba olarak ben çok iyi biliyorum. Gerçekten bugün evlatlarınızla ne kadar kıvanç duysanız yeridir.

Son olarak sözü fazla uzatmadan bugün bizleri yalnız bırakmayan ve bu mutlu günümüzü, gurur tablomuzu bizimle birlikte yaşayan bütün misafirlerimize başta protokol olmak üzere aramıza katılan velilerimize ve diğer konuklarımıza teşekkür ediyor bugün mezun vereceğimiz hayata göndereceğimiz genç kardeşlerimize başarılar diliyor hepinize saygılar sunuyorum.”Yozgat Vali Vekili Yavuz Güner ise,  Bozok Üniversitesi’nin her yıl olduğu gibi bu yıl da sayısız öğrenciyi mezun ettiğini söyledi.  Vali Vekili Güner konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bizler bu mezuniyetlerden mutlu olduğumuz gibi öğrenci ailelerimizin yüzünde de sizlerin mezuniyetinden dolayı haklı gururu ve onuru görmekteyiz. Üniversiteden mezun olan gençlerimizin bu saatten sonra iş hayatına atılacak olmaları siz aileler kadar bizleri de heyecanlandırmaktadır. Çünkü Bozok Üniversitemizden mezun olan genlerimizin daha eğitimli, daha vasıflı,  teknolojiyi ve bilgiyi daha yakından tanıyarak ülkemizin değişik ve önemli kademelerinde görev alacağına inancımız tamdır. Bu anlamda sizlerden ve ailelerinizden isteğimiz Yozgatımızı ve Yozgatımızın güzelliklerini gittiğiniz ve gideceğiniz yerlerde anlatmanız ve bu çabayla Yozgatımızın gönüllü tanıtım elçileri olmanızdır. Bir başka temennimiz de öğrencilerimizin bir kısmının Yozgat’ta görev alması ve onlarla beraber bizlerin çalışmak ve çalışarak ülke yararına daha güzel işler yapmak isteğimizdir. Bu manada sizlerle birlikte çalışmak bizleri onurlandıracaktır.”

Vali Vekili Güner, “2014-2015 eğitim öğretim döneminde Bozok üniversitemizden mezun olan öğrencilerimiz kutluyor,  öğrenci ailelerimizi böylesi gençler yetiştirdikleri için tebrik ediyor, Üniversite yönetimi ve akademik kadromuzu öğrencilerimize verdiği emeklerinden dolayı takdir ediyor,  mezuniyet törenimizin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.Konuşmaların ardından fakülte ve yüksek okullarında birinci olan öğrenciler yaş kütüklerine isim plakalarını çaktı. Dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesinden sonra mezun öğrenciler sahnede kep fırlatarak mezuniyetlerini coşkuyla kutladı. Mezuniyet Töreni sevilen türküleriyle sahne alan Türk Halk Müziği Sanatçısı Orhan Hakalmaz’ın konseri ile sona erdi.


 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,086,394 Tekil Ziyaretçi