Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 31804
REKTÖRÜMÜZDEN P... 23438
ZİRAAT FAKÜLTEM... 15373
"HİCRAN" MÜZİKA... 13412
BOZOK ÜNİVERSİT... 10317
ZİRAAT FAKÜLTES... 9512
ÖĞRENCİLERE GİR... 8745
ÜNİVERSİTEMİZE ... 8489
CEHRİLİK LALESİ... 5797
KAZ YETİŞTİRİCİ... 5493
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  BOZOK YAPI-KARİYER GÜNLERİ ...
TÜBİTAK PROGRAMLARI BİLGİLE...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ 1. KARİY...
ÜNİVERSİTEMİZ KONYA VE KAYS...
ÜNİVERSİTEMİZDE 11. SPOR ŞE...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİL...
ONÜÇÜNCÜ YOZGAT BİLİŞİM ETK...
YOZGAT İLİ MANDA YETİŞTİRİC...
ÜNİVERSİTEMİZ ANKARA YÜKSEK...
TÜRKİYE SİYASET BİLİMİ DERG...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 20
Duyuru Sayısı: 1719
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,086,398 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  REKTÖRÜMÜZ ÜNİVERSİTEMİZİ BAŞARI İLE TEMSİL EDEN ÖĞRENCİLERİMİZE PLAKET VERDİ  
 

Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, üniversiteler tarafından düzenlenen öğrenci kongrelerine katılarak üniversitemizi başarı ile temsil eden İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencilerimize plaket takdim ederek başarılarının devamını diledi.

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenine Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci katıldı.

Programın açılış konuşmasını İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Recep Temel yaptı. Yrd. Doç. Dr. Temel konuşmasında; “İnanmak başarmaktır. Biz geçen yıl 17. Uluslararası İktisat Kongresi’ne katıldığımızda bir sonraki sene bunu başaracağımıza inanmıştık. Nihayetinde öğrencilerimizin üstün başarısı bu yıl meyvesini verdi.  Üniversiteler tarafından düzenlenen öğrenci kongrelerine katılarak bu başarıları üniversitemize kazandıran ve üniversitemize değer katan öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey konuşmasında gerçekleştirilen ödül töreninin kendisi için önemli olduğunun altını çizerek şunları kaydetti: “Seçim süreci içerisinde benim bir hedefim ve hayalim vardı. Öğrencilerimizin makalelerini yazacağı, hocaların ise hakemlik yapacağı ve öğrencilerimizin akademik hayata daha öğrencilik yıllarında adım atmasını sağlayan bir öğrenci dergisi hedefim vardı. İnşallah bu hedefi gerçekleştireceğiz. Arkadaşlarımız uluslararası bir  iktisat kongresinde derece almaları beni gerçekten  çok mutlu etti. Bu başarının hiç bırakılmadan devam etmesini istiyorum. İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Bozok Üniversitesi’nin lokomotif bir fakültesidir. Öğrencilerimiz ve hocalarımızın bu çabasına layık olmak için gayretler gösterdiğini bu çalışma ile öğrenmiş oldum. Bundan da büyük mutluluk duydum. Önümüzdeki yıllarda İİBF’nin mevcut hocalarımıza yenilerinin de ekleneceği, özellikle bizden yetişen öğrenci kardeşlerimizin bu başarıyı elde eden ve bu başarıyı örnek alarak devam ettirmek isteyen öğrenci kardeşlerimize de  burada kalıcı olmak için, bir gün bu kürsüde konuşan Rektör olmak için çalışacaklarına canı gönülden inanıyorum.”

Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey konuşmasının sonunda; “Gençlerimize önem veren ve onların iyi yetişmesi için ellerinden gelen çaba ve gayreti gösteren hocalarımıza selam ve muhabbetlerimi sunuyor Üniversitemizin adını bu ödülle duyuran öğrencilerimizin de başarılarının devamını diliyorum.” dedi


Ege Üniversitesi tarafından yapılan 18. Uluslararası İktisat Öğrencileri Kongresi’nde İktisat  Bölümü 4. sınıf öğrencilerimizden Tuğba Koyuncu ve Şeyma Alkan “Uzun Dönemde Büyüme ve Hasıla Arasındaki İlişki: Granger Nedensellik Analizi” konulu ortak bildirileri, Dilek Büyükkaya “Jeotermal Enerjinin Seralarda kullanımı Sorgun İlkser Örneği” adlı çalışması, İktisat  Bölümü 3. sınıf öğrencilerimizden İlhan Erdem ve Burak Uzel “Türkiye’de Şeker Pancarından Üretilen Bio Ethanolun Ekonomik Etkileri” adlı ortak bildirileri katılırken İktisat Bölümü 3. sınıf öğrencisi Yunus Balı ise Hacettepe Üniversitesi tarafından düzenlenen “Hayatın İçinden İktisat Öğrenci Kongresi”nde, “Sendikalar” adlı çalışması, Kastamonu Üniversitesi’nde düzenlenen “100. Yılında Birinci Dünya Savaşı Öğrenci Kongresi”nde ise “Verdun Cephesi” adlı çalışması ile katıldı.

Çalışmaları ile öğrenci kongrelerinde ulusal ve uluslararası katılımcılar arasında dereceye girerek teşvik ve başarı ödülü kazanan öğrencilerimize üniversitemizi başarı ile temsil etmeleri vesilesi ile plaket takdim ederek öğrencilerimize başarılarının devamını dileyen Rektörümüz verdikleri destek ile çalışmalarına yardımcı olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Mustafa Sarkım, Yrd. Doç. Dr. Recep Temel, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Doğan, Araş. Gör. Süleyman Gürbüz’e üniversitemiz logolu tabak hediye etti.

 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,086,398 Tekil Ziyaretçi