Site İçeriği
Bozok Üniversitesi İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü
  Ana Menü  
  Hakkımızda
Görev Tanımları
Hizmet Envanteri
Hizmet Standartları
Basında Bozok
Bozok'tan Haberler
Amblemimiz
Kanun ve Yönetmelikler
Fotoğraflarla Bozok
Linklerimiz
Arama
Tanıtım Kataloğu
Bozok Bülten
B.Ü. Gazete
Haber Arşivi
İletişim
Resim Galerisi
 
     
 
En Çok Okunan Haberler
 
 
Konu Okunma
ÜNİVERSTEMİZDE ... 32913
REKTÖRÜMÜZDEN P... 25378
ZİRAAT FAKÜLTEM... 16440
"HİCRAN" MÜZİKA... 14417
BOZOK ÜNİVERSİT... 11358
ZİRAAT FAKÜLTES... 10591
ÖĞRENCİLERE GİR... 9741
ÜNİVERSİTEMİZE ... 9485
CEHRİLİK LALESİ... 6857
KAZ YETİŞTİRİCİ... 6486
 
     
  En Son Eklenen Haberler  
  YOZGAT KÜSİ (KAMU-ÜNİVERSİT...
ÜNİVERSİTEMİZDE BAYRAMLAŞMA...
KASAUM’DAN ZİRAAT FAKÜLTESİ...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ AİLESİ İ...
KIRGIZİSTAN’DAN GELEN HEYET...
ÜNİVERSİTEMİZ TIP FAKÜLTESİ...
REKTÖR PROF. DR. KARACABEY ...
AYŞE ILICAK İMAM HATİP ORTA...
BOZOK ÜNİVERSİTESİ VAKFININ...
“FİKRİNDEN GİRİŞİM ÇIKART” ...
 
     
  Dil Seçenegi  
 
 
     
  İstatistik  
  Çevrimiçi Ziyaretçiler: 10
Duyuru Sayısı: 1761
Resim Sayısı: 1914
Toplam: 4,191,553 Tekil Ziyaretçi
 
     
Samet ULUTÜRK
  REKTÖRÜMÜZ, YOZGAT ÖĞRENME ŞENLİKLERİ'NİN AÇILIŞ PROGRAMINA KATILDI  
 

Bu yıl Yozgat’ta, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Öğrenme Şenlikleri’nin açılışı, kurdele kesimi ile gerçekleştirildi. Cumhuriyet Meydanı’nda tüm kamu kurum ve kuruluşlarının da yer aldığı bir dizi etkinlikler çerçevesinde gerçekleştirilen Öğrenme Şenlikleri'ne Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ, Vali Abdulkadir Yazıcı, Garnizon Komutanı Jan. Alb. Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Birbirinden farklı öğrenme etkinliklerinin sergilendiği ve öğrenen topluma geçişi amaçlayan Öğrenme Şenlikleri 28-29 Mayıs tarihlerinde iki gün boyunca Cumhuriyet Meydanı’nda sergilenecek.

Protokol konuşmalarının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey  Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ, Vali Abdulkadir Yazıcı, Garnizon Komutanı Jan. Alb. Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz ile birlikte açılışı yapılan şenlik alanında çok sayıdaki kurum ve sivil toplum kuruluşlarının stantlarını gezerek el sanatları, tanıtıcı öğrenme faaliyetleri, sportif gösteriler, geleneksel çocuk oyunları ve diğer aktiviteleri izledi. Ayrıca öğrenciler, gençler, ev kadınları el becerilerini sergilediği stantlarda yöresel tatlar ve el ürünler de yer aldı.

Üniversitemiz Teknopark Standına İlgi Yoğundu
Üniversite-sanayi işbirliğinin artırılması, ileri teknolojiye yönelik girişimciliğin teşvik edilmesi, teknolojik bilgi üretilmesi, bilimsel bilginin ticarileştirilmesi, AR-GE’ye dayalı ürün ve üretim yöntemlerinin geliştirilmesi amacıyla kurulan Bozok Teknoloji Geliştirme Bölgesi  Bozok Teknopark’ın standı katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Üniversitemiz Teknopark bünyesinde kurulmuş Hazerfen Kimya ve İzosis Yalıtım Sistemleri firma stantları, geliştirdikleri ürün yelpazesiyle Öğrenme Şenlikleri'nin renk katan stantları arasında yer aldı. Yine Bozok Teknopark bünyesinde üretilen akıllı t-shirt, termal sıvı sabun, içilebilir cam sil ve pişik yapmayan bebek bezi katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Üniversitemiz Öğrencileri Tarafından Üretilen Elektromobil Tanıtıldı
Üniversitemiz Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından üretilen elektrik enerjisiyle çalışan “Elektromobil” şenliklerin en fazla ilgi gören ürünleri arasında yer aldı.

Geçtiğimiz yıl Türkiye Üniversitelerarası Güneş Enerjili Araç ve Elektrikli Otomobil yarışlarına katılarak elektrikli otomobil kategorisinde dereceye giren “Elektromobil” 300 km. mesafeyi saatte 60 km. hızla, ortalama 5 TL’lik tasarruflu yakıt tüketimi ile dikkatleri üzerine topladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey Üniversitemiz Teknopark standını ziyaret ederek Bozok Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Orhan Hazer’den çalışmalar hakkında kısa bilgiler aldı. Rektörümüz Elektromobil’in üretiminde emeği geçen Üniversitemiz Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri ile sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 
   
     
 
© Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2010
4,191,553 Tekil Ziyaretçi